10 تکنیک موثر در ایجاد پیام در پیامک صوتی

10 تکنیک موثر در ایجاد پیام در پیامک صوتی
14 شهریور 1395
19:00

بیشتر شرکت ها و کسب و کار ها از ابزار و ترفند ها برای سریع موفق شدن استفاده میکنند.

قبل از این که شما بتوانید از این ترفند ها استفاده کنید شما باید روش های درست و موثر تبلیغ از کالا و یا سرویس های شرکت خود را بدانید.یکی از این نکات لحن صحبت کردن شما است به این منظور که در پیام ضبط شده تان دوستانه باشد و یا متن درون پست الکتریکی راحت باشد. تمامی این ها ترفند هایی هستند که نام برند و کسب و کار شما را می سازند.

آیا شما از سیستم پیامک صوتی استفاده میکنید؟ آیا شما از تمامی پتانسیل آن استفاده میکنید؟ آیا شما از از کسب و کار خود به طور درست و حرفه ای تبلیغ می کنید؟

و حالا به ده نکته اشاره میکنیم که میتواند ب کسب و کار شما کمک بزرگی در جذب مشتری کند. به شما این اجازه را میدهد که مخاطبان پیامک صوتی شما به مشتریانتان تبدیل شود.

صدا های پس زمینه را کم کنید.

اگر شما بخواهید پیام صوتی را در صندلی عقب تاکسی ضبط کنید و شیشه های ماشین هم پایین باشد و صدای داد و فریاد راننده ها بیاید به مشتریانتان نشان نمیدهد که شما  در این کار حرفه ای هستی و برایتان راحتی مشتری مهم است و نتیجه ی این کار به دو حالت است.

  1.      شما موقعیت های طلایی کاری را ازدست میدهید و صورت اصلی شرکت و کسب و کارتان را برای مشتری ضایع میکنید.
  2.      شما به مشتریانیان حس بی اهمیت بودن میدهید.

برای این که به این مشکل برخورد نکنید یک روش انقلابی وجود دارد و آن ضبط پیامتان در دفتر کارتان و یا بهتر از آن در استودیوی ضبط است. این عمل وقت زیادی از شما نمیگیرد در حد ده تا پانزده دقیقه. اما عملی بسیار کار آمد و وثر است.

منحصر به فرد باشید

شرکت وکسب وکار شما متفاوت و خاص است چرا پیامک صوتی شما نباید خاص باشد ؟ بیشتر پیامک های صوتی از یک استراتژی گفتاری استفاده میکنند .

 پیامک صوتی یی از اصلی ترین راه ها برای منحصر به فرد کردن کسب و کارتان از بقیه است و به شما این امتیاز را میدهد که به یادماندنی تر باشید.

به عنوان مثال شما باید از حالت های شرکتی دوری کنید. به این منظور که متن مورد نظر کمی شخصی سازی شود تا مشتری با برقراری تماس با شما حس قریبی نسبت به شرکت نداشته باشد.

کمی شوخ باشید.

در خیلی از مواقع پیامک صوتی اولین چیزی است که مشتری با آن روبه رو میشود. و از قدیم گفته اند که اولین تماس مهم ترین تماس است به این منظور شما باید یکی  از مهم ترین گزینه ها را در ذهن داشته باشید و راحت ترین راه برای انجام این کار کمی شوخ تبعی در متن پیامک صوتی است.

شما میتوانید در اتمام پیامک یک جوک و یا اگر آدم شوخی نیستید یک نکته درباره ی خودتان به مشتری بگویید.

 با مشتریان خود در تماس باشید

شاید به نظر نرسد ولی پیامک صوتی  تقریبا شبیه به مکالمه معمولی است.

اگر شما بتوانید فضای میان مشتری و خود را از بین ببرید، مشتری احساس خوبی نسبت به شما و کسب و کارتان پیدا میکند.

شما میتوانید با پرسیدن سوال نسبت به کار مشتری با آنها بیشار در تماس باشید و همین موارد باعث پیشرفت شما میشود.

دیوار های ارتباطی میان مشتری و خودتان را ازبین ببرید و با این کار شما میتوانید کسب و کار و یا شرکتتان را در زمینه ی تبلیغات قوی تر بسازید و با این کار به کسب و کار خود رونق بدهید.

خنده فراموش نشود

خنده ابزاری است که با آن شما میتوانید نتیجه بازی را برای خودتان عوض کنید. ما همه کسانی را دیده ایم که موقع برقراری ارتباط میخندند. ام تا به حال به آن فکر نکرده ایم که چه تفاوتی در نوع صدای فرد پیش می آید.

به آن فکر کنید وقتی که شما با کسی که مشتری شما است درحال مکالمه هستید شما درحال لبخند زدن هستید. پس چرا باید اولین برخورد پیامکی صوتی شما متفاوت باشد.

وقتی که شما درحال لبخند زدن هستید تون صدای شما نرم تر و مثبت تر میشود. . با همین کار وقتی که مشتری پیامک صوتی شما را دریافت میکند حس خوبی از سمت شما دریافت میکند و احساس مهم بودن  به او دست میدهد.

تمرین کنید

حتما شما قبلا سخن رانی کرده اید به همین دلیل نیاز است که شما حتما تمرین کنید به این دلیل که متن شما باید بدون غلط باشد. به این دلیل که شما در مکالمه ی معمولی شما اگر در متن شما مشکلی وجود دارد اتفاقی نمی افتد ولی در پیامک صوتی این امکان وجود ندارد.

شما نیازی به سه روز تمرین ندارید به این دلیل که نیاز خاصی به تحقیق و تمرین حرفه ای ندارید.

خود و کسب و کارتان را به مشتری معرفی کنید.

اگر برای اولین بار با کسی تماس بگیرید شما باید اول خودتان را معرفی کنید و بعد از آن دلیل تماس گرفتن را برای آنها شرح دهید. و همین دلیل در تماس های پیامک صوتی نیز اهمیت دارد. و این راه ی بسیار ساده است.

  • وقتی که پیامتان را ضبط میکنید در اول آن نام شرکت و نوع خدمات را برای مشتری مشخص کنید.
  • به این دلیل که به مشتری این اطمینان را میدهد که تماس برقرار شده با شرکت درست است.
  • به مشتری این اجازه را بدهید که نظراتشان را به شما برسانند.
  • این نکته بیشتر به مشتریانتان مربوط است از این نظر که به شما این کمک را میکند که کالای مورد نظر را پیدا میکنند.
  • از این نظر که مشتری با استفاده از منو درون پیامک صوتی به قسمت مورد نظر دست رسی پیدا کنند.
  • دقیق بودن درباره ی کالای مورد نظر به شما این کمک را میکند که سرویس به مشتری دقیق تر و بهتر باشد.

 پیام صوتی خود را به روز کنید

از این نظر که بیشتر پیام های صوتی شرکت ها تکراری هستند و هیچ وقت تغییر نمیکنند . ولی با تغییر پیامک صوتی شما میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. تغییر متن پیامک صوتی به مشتری حس بهتری نسبت به سرویس های شرکت میدهد و باعث میشود که مشتری حس بهتر و بروز بودن کند.

پیام صوتی شاد باشد

حالا که شما در حال لبخند زدن هستید باید بدانید که چه باید گفت. شما باید از کلمات منفی دوری کنید مانند ببخشید و شرمنده نگفتن این کلمات تغییر زیادی میکند در احساس مشتری دارد.

شاد بودن و مثبت بودن لحن صحبت کردن شما در مشتری تاثیر زیادی میگذارد. و این رو میتواند برای کسب و کار شما را قویتر بکند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو پیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.