7 تاکتیک موثر برای بیشتر کردن فروش با استفاده از پیامک صوتی.

7 تاکتیک موثر برای بیشتر کردن فروش با استفاده از پیامک صوتی.
16 شهریور 1395
19:00

آیا تبلیغ با استفاده ازپیامک صوتی کار آسانی است؟

برخلاف راه های دیگر تبلیغاتی، شما وقت بیشتری برای آماده شدن دارید. شما دیگر نگران این نیستید که کسی افکار شما را با پرسیدن یک سوال بیجا منحرف کند. شما فقط باید منتظر صدای دستگاه باشد. و باید برای چند دقیقه با اعتماد به نفس بالا صحبت کنید..

و بعد از آن شما باید بشینید و منتظر باشید تا مشتریان سفارش های خود را به شما بدهند.

اما بیشتر اوقات این اتفاق نمی افتد. بیشتر پیامک های صوتی حتی قبل از شنیده شدن پاک میشوند. ولی با کمی صبر و حوصله شما میتوانید از این روش نتیجه کاملا خوبی بگیرید.

و حالا به شما 7 تکنیک را معرفی میکنیم تا بتوانید فروش از طریق پیامک صوتی شما را بیشتر بکنید.

بعضی از مسائل را به تخیل مشتری بسپارید

شما باید خوش شانس باشید اگر مشتری با شما دوباره تماس بگیرد، اگر تمامی حالت ها را در پیام صوتی خود ذکر کنید.

فکر کنید پیش دید فیلمی را بخوانید که قطعه اصلی فیلم را برای شما تعریف کند در این صورت هیچ لزومی برای دیدن فیلم ندارید، همین موضوع برای پیامک صوتی پیش می آید به این حالت که با توضیح کامل سرویس ها و کالا ها مشتریان شما هیچ لزومی برای زنگ زدن دوباره نمی بیند.

وقتی پیامک صوتی ضبط میکنید سعی کنید فقط کمی از اطلاعات را در اختیار مشتری قرار بدهید در حدی که فقط مشتری را جذب و کنجکاو کند. سعی کنید فقط اطلاعات خود و کسب و کارتان را در اختیار مشتری قرار بدهید به علاوه اطلاعات عمومی شرکت مانند نام و محل کار شرکت.

وقتی مشتری به شما برای اطلاعات بیشتر زنگ زد شما این مورقعیت را دارید تا آن ها را برای استفاده از کالا جذب کنید.

پیامک صوتی جمعی را در زمان درست بفرستید.

شما باید این مسئله را در نظر داشته باشید که مشتریان شما پیامک صوتی زیادی را دریافت میکنند، مخصوصا اگر شما در قسمت فروش مستقیم هستید.

اگر شما پیام خود را در زمان شلوغی برای مشتری بفرستید شانس نادیده گرفتن و یا پاک شدن بسیار زیاد است.

شما باید پیامک صوتی خود را زمانی بفرستید که حجم دریافتی پیامک صوتی مشتری در کمترین مقدار ممکن باشد به همین منظور بهترین ساعت قبل از شروع ساعات کاری است.

ضروری سازی کنید

کالای خود را در موقعیتی قرار دهید تا مشتری مجبور شود که کالای شما را تهیه کند. شما باید موقیعتی را برای مشتری قرار دهید تا در کمترین مدت ممکن مشتری از کالای شما استفاده کند.

پیام صوتی خود را با اعلام زمان مانده برای خرید کالا شروع کند و برای تماس دوباره برای مشتری موقعیتی فراهم کنید.

از اعتماد به نفس نشان دهید ولی رفتارتان طبیعی باشد.

شما باید مطمئن به نظر برسید ولی نه زیاد از حد، شما باید به مشتری خود ثابت کنید که کار خودتان را بلد هستید و از آن سر در می آوریدو با اعتماد به نفس صحبت کردن شما این مسئله را به آنها نشان میدهد.

بهترین راه برای با اعتماد به نفس صحبت کردن با اعتماد به نفس بودن است. و برای هر طبقه از مشتریان خود تکنیک متفاوتی استفاده کنید که نتیجه ی کلی متفاوت باشد.

راه های مختلفی برای، در دسترس بودن در اختیار مشتری قرار بدهید.

برای مشتریان خود این گزینه را در اختیار قرار دهید که دسترسی بیشتر از یک راه باشد تا کار برای مشتری راحت تر بشود.

فقط شماره ی محل کار را در اختیار مشتری قرار ندهید و برای کار چند شماره تلفن مختلف داشته باشید. اگر فقط برای تماس مستقیم برنامه ریزی میکنید فقط یک شماره در اختیار مشتری قرار ندهید.

بازده را کاملا خودکار کنید.

حتی کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند بعد از یک مدت خسته میشوند. به همین منظور است که شما میتوانید با خودکار کردن سیستم جواب دهی این کار تاقت فرسا را نیز ار دوش خود پایین بگذارید و با این کار شما این موقعیت را دارید تا به وضایف دیگر خودتان برسید.

هر بار نشان دادن اعتماد به نفس و دانش و پشت کار یک نواخت و یکسان نیست به این دلیل که انسان هستید و کار کرد بدن هروز مثل روز قبل نیست و  اتوماتیک کردن سیستم پاسخ گویی را دوچندان کرده است .

ارتباط پیداکنید

تمامی مشتری ها نسبت به خدماتی که درون پیامک های صوتی هستند شکاک هستند و در بیشتر مواقع نمیخواهند از این نوع خاص از خدمات استفاده کنند. شما باید متن پیامک صوتی خود را طوری طراحی کنید که مشتری از این شک و بی اعتمادی بیفتد.

آیا شما تا به حال به طور مستقیم با مشتریان خود در تماس بوده اید و یا این که با دوست مشترکی دوست بوده ای، تمامی این ارتباطات راهی ساده و سودمند برای جذب بیشتر مشتری برای خرید و یا استفاده از کالا هایتان است به این منظور که به مشتری با  این کار شناختی سر انگشتی از کسب و کار و شما پیدا میکند.

اگر شما میخواهید تاثیر بیشتری روی مشتریان خود برای استفاده از کالا و یا سرویس های شرکت شما  بگذارید قبل از همه چیز باید برای جذب مشتری نقشه بکشید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو پیامک مراجعه نمایید.

 

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.