چگونه سیاستمداران می توانند با پیامک صوتی انبوه برای خود رای جمع آوری کنند؟

چگونه سیاستمداران می توانند با پیامک صوتی انبوه برای خود رای جمع آوری کنند؟
12 بهمن 1395
19:00

ارسال پیام های صوتی انبوه چندین سال است که در مورد بسیاری از کمپین های تبلیغاتی سیاسی مورد استفاده قرارگرفته است. از پیام های صوتی انبوه برای هشدار دادن در مورد وقایع ، نمونه گیری در مورد آراء ، ارسال اعلان های عمومی با استفاده از یک بانک اطلاعاتی از شماره تلفن ها می باشد که در آن می توانند نظرات دیگران را در مورد آراء آنها و نظرشان در مورد یک کاندیدای خاص جویا شوند.

کاندیداهای سیاسی و انتخاباتی می توانند از این تکنیک استفاده کرده و برای خود اسپانسرهای جدید نیز فراهم آورند. ما دراین مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه سیاستمدارن می توانند از پیام های صوتی انبوه و یک لیست یا بانک اطلاعاتی از شماره ها استفاده کرده و به اهداف سیاسی خود از این طریق نایل آیند.

نمونه گیری آراء

مسلما برای هر نامزد انتخاباتی و سیاسی مهم است که بداند کسانی که می خواهند رای دهند نظر و عقیده شان در مورد یک موضوع خاص چگونه می باشد. استفاده از نمونه گیری آراء به وسیله پیامک های صوتی انبوه با قابلیت تعامل می تواند یکی از مهم ترین ابزارهایی باشد که اطلاعات و آمارهای خوبی در مورد مسائل عمومی سیاست مداران در اختیار آنها قرار دهد.

شما می توانید به عنوان یک سیاستمدار یک سری از سوالات چند گزینه ای را در پیام صوتی خود قرار دهید و به صورت یک تحقیق جامع این اطلاعات به دست آمده از تماس های خود را نگه داری نمایید و آنالیزهای لازم را برای کارها و استراتژی های کمپین تبلیغاتی خود داشته باشید. برای نمونه شما می توانید 5 سوال مهم و اساسی خود را که می خواهید راجع به انتخابات پیش روی داشته باشید در متن پیامک های صوتی خود قرار داده و یک سری گزینه هایی را برای پاسخ گویی مردم معین کنید. مثلا در سوال اول 3 گزینه به عنوان جواب معرفی کرده و از مخاطبان خود بخواهید برای هر سوال یک گزینه را انتخاب و جواب خود را از روی کیبورد موبایل ارسال نمایند سپس سیستم به راحتی می تواند تمامی این نتایج را گرد آوری کرده و به همراه یک آنالیز کوچک در اختیار شما قرار دهد.

همچنین با بهینه سازی پیام های صوتی خود چه از لحاظ زمان پیام و چه از لحاظ نوع سوالات مطرح شده می توانید این عملیات تحقیقاتی را با یک شیوه موثرتر به انجام رسانید. اگر شما می خواهید که به آراء ضمنی و نظرات صدها هزار نفر از شهروندان پی ببرید کافیست که از این سیستم پیامک صوتی استفاده کنید.

[مرتبط : قدرت پیامک صوتی و سود های آن در کمپین های انتخاباتی ]

پیام های از پیش ضبط شده

پیام های از پیش ضبط شده

یکی دیگر از تکنیک هایی که شما می توانید آراء مردم را به دست آورید این است که پیام های  تبلیغاتی- انتخاباتی از پیش ضبط شده ای را برای آنها ارسال نمایید. همانطور که گفته شد شما در این حالت می توانید به مخاطبان خود بگویید که برای ایجاد فرم سوالات می توانند با فشردن کلید 1 یا هر کلید دیگری در نظر سنجی های شما شرکت کرده و شما بتوانید از آراء انها استفاده کنید. این روش در مقایسه با دیگرروش های موجود از لحاظ اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد.

بانک شماره های تماس

ارسال پیام های صوتی انبوه دو جز دارد. اول اینکه شما بتوانید یک پیام خوب مهیا کنید و دوم اینکه به یک بانک اطلاعاتی از شماره ها نیاز دارید. وقتی که شما پیام مد نظر خود را ارسال کردید آنگاه می توانید از یک بانک شماره برای اضافه نمودن به سیستم جهت برقراری تماس های صوتی استفاده کنید. برای این کار شما دو راه خواهید داشت.

اول اینکه شما خودتان به هر نحوی که می توانید یک لیست از شماره هایی که می خواهید با آنها تماس گرفته شود آماده کنید. البته پیدا کردن چنین لیستی اصلا کار ساده ای نیست. اما راه حل دوم استفاده از پنل پیامک صوتی می باشد. در صورتی که شما یک پنل را اجاره کنید می توانید به منبع غنی از شماره های تمامی اپراتورهای کشور دسترسی داشته باشید. آنگاه قادر خواهید بود تا به هر نوع شماره ای که مایل باشید تماس داشته باشید.

مزایای پنل پیامک صوتی

وقتی که شما از پنل استفاده می کنید می توانید به منبع شماره های کشور برای هر اپراتوری دسترسی داشته باشید. همچنین شما این امکان را خواهید داشت که تماس های خود را به صورت سفارشی و تفکیک شده به ازاء مناطق جغرافیایی مانن استان وشهر ارسال کنید. به این معنا که شما می توانید مثلا معین کنید که قصد دارید 100 هزار پیامک صوتی به تمامی دارندگان اپراتور x در استان z ارسال کنید. این قابلیت بسیار مهم می باشد مخصوصا زمانی که شما می خواهید در انتخابات استانی یا شهر محل خودتان تبلیغات داشته باشید و نمی خواهید پیام های شما به شماره های کل کشور ارسال گردد.

[مرتبط : چرا شما برای رونق کسب و کارتان به پنل پیامک صوتی جمعی نیاز دارید]

علاوه بر این با توجه به اینکه یک سیستم گزارش گیری قوی در این پنل ها وجود دارد شما می توانید گزارش کاملی را از تماس های صوتی کل ، تماس های صوتی موفق ، تماس های صوتی ناموفق ، تماس های دارای پاسخ از سمت مخاطب و تماس های دارای عدم پاسخگویی داشته باشید. این چنین گزارشی برای کاندیداهای انتخاباتی بسیار مهم است . اول اینکه می توانند در بازه های زمانی که برای گرفتن تماس معین کرده اند تجدید نظر داشته باشند تا بهترین زمان ها را برای این کار انتخاب کنند و دوم اینکه با توجه به بودجه محدودی که این افراد برای تبلیغات در اختیار دارند و از طرفی می خواهند صرفه جویی در هزینه ها داشته باشند بسیار مفید است. به این دلیل که شما فقط و فقط به ازاء تمامی تماس های موفق هزینه پرداخت می کنید و نه به ازاء همه آنها و این خود به وضعیت مالی کمپین سیاسی شما کمک زیادی خواهد کرد.

افزایش شانس موفقیت

نکته مهم در مورد پیام های صوتی انبوه این است که شما می توانید به طیف عظیمی از مخاطبان تنها در یک بازه زمانی کوتاه دسترسی داشته باشید. با این تکنیک می توانید از طریق یک روش کاملا ارزان و کاملا موثر (به جهت استفاده از صدا به عنوان ابزار تبلیغاتی) می توانید تا حد زیادی نظر رای دهندگان را نسبت به خود جلب نمایید و شانس پیروزی نسبت به دیگر رقبا را افزایش دهید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.