بازاریابی برای آژانس های املاک توسط پیام صوتی

بازاریابی برای آژانس های املاک توسط پیام صوتی
08 دی 1395
19:00

به عنوان یک دلال معاملات املاکی همه ما به خوبی می دانیم که تبدیل کردن یک مشتری بالفعل به مشتری بالقوه در این روزها و با وجود رقابت شدیدی که بین مشاورین املاک وجود دارد تا چه حد کار سختی می باشد. و شما مجبور هستید که هر تماسی به شما وارد می شود را بلادرنگ بقاپید و از آن بهره ببرید. اما اگر که شما به حد کافی خوش شانس بوده باشید که بتوانید یک بودجه خوب برای یک سیستم تماس صوتی و پاسخگوی تلفنی داشته باشید قطعا بازهم یک سری از تماس ها خواهد بود که شما آنها را از دست خواهید داد.

همه ما با این نوع مسائل آشنا هستیم و می دانیم که وقتی مثلا در جلسات هستیم یک سری از تماس ها را از دست خواهیم داد و یا اینکه ممکن است در آن لحظه در حال معرفی خانه ها به مشتریان باشیم ، یا در حال تنظیم وقت برای ملاقات باشیم ، در حال مذاکره با یک پیمانکار باشیم و یا حتی در ایام تعطیل قرار داشته باشیم و نتوانیم که به تماس ها پاسخ دهیم.

یک دلال معاملات چه باید کند؟

وقتی که شما خودتان نتوانید به هر دلیلی پاسخگوی تلفن ها باشید باید این اجازه را به سرویس پیام صوتی خود بدهید که برای شما کار فروش و معاملات را انجام دهد. اما ممکن است که شما بگویید نمی خواهید و دوست ندارید که سابقه کاری خود را از طریق پیام به دیگران اعلام کنید. به جای این کار شما می توانید از یک سرویس پیامک صوتی استفاده کنید تا بتوانید در اولین گام برخورد با مشتری اثر خوبی بر روی او داشته باشید. این یک روش تاثیرگذاری عالی است که شاید تا کنون دور از ذهن شما مانده باشد.

شما حتما تاکنون در مورد سخنرانی ها یا نطق هایی که می تواند طرف مقابل را از جابرکند چیزهایی شنیده اید ، اگر شما بتوانید در ظرف 30 تا 45 ثانیه جملاتی را بیان کنید که این نوع تاثیر گذاری را بر روی مشتریان داشته باشد حتما از داشتن آن خوشحال خواهید شد. زیرا شما در یک مدت کوتاه توانسته اید بیشترین تاثیر ممکن را بر روی مشتریان خود آن هم در اولین برخورد داشته باشید.

زیرا شما می دانید که در این پیام کوتاه سعی کرده اید تمامی خدمات ، جایگاه خود در بین معاملات املاک و برند خود را به صورت کاملا خوبی معرفی نمایید. از طرفی شما پیش از ارسال این پیام برای دیگران وقت و زمان کافی را برای تنظیم پیام و ایجاد هر چه بهتر آن برای مشتریان خود داشته اید. و دقیقا می دانید که چه چیزی را می خواهید به آنها بگویید و چگونه باید آن را بیان کنید.

ساخت یک پیامک صوتی عالی

شما حتما می دانید تماسی که یک مشتری با شما خواهد داشت چقدر از لحاظ کاری برای شما مهم می باشد. بنابراین باید در مواقعی که نمی توانید به تماس های آنها پاسخ دهید با استفاده از پیام های از قبل ذخیره شده این عدم توانایی در پاسخگویی را به آنها توضیح دهید تا آنها متوجه اهمیت تماس شان برای شما شوند. همچنین می توانید به صورت کاملا مودبانه از آنها بخواهید که دوباره در یک زمان معین باز هم با شما تماس بگیرند و یا اینکه از آنها بخواهید برای شما پیام هایی را قرار دهند و یا اصلا به آنها قول دهید که در اسرع وقت که به کار بازگشتید با آنها تماس حاصل می کنید.

خب ممکن است که شما الان سوال کنید که پیام صوتی ما باید چگونه باشد؟ این یک سوال بسیار خوب است. در این جا یک مثال برای شما خواهیم آورد.

" سلام! شما با مشاور املاک {نام مشاور املاک شما} تماس گرفته اید. ما بسیار متاسف هستیم که در حال حاضر نمی توانیم به تماس شما پاسخ دهیم. ما هم اکنون در بیرون از آژانس و در حال خدمت رسانی به دیگر مشتریان هستیم. اگر شما لطف کرده نام ، شماره تلفن و پیام مختصری را برای ما قرار دهید به شما قول خواهیم داد که تا ظرف کمتر از 24 ساعت گذشته مجددا با شما تماس خواهیم گرفت.  از تماس شما متشکریم. "

قوانین پیامک صوتی

  • دقت داشته باشید که شما می بایست حتما بتوانید نام خود را بیان کنید زیرا در این صورت کسی که با شما تماس گرفته است می تواند بفهمد که دقیقا با چه کسی صحبت می کند.
  • اطمینان حاصل کنید که پیام شما به خوبی می تواند بیانگر حرفه و تجارب و همچنین خدماتی که شما می توانید ارائه کنید باشد. شما باید اخلاق را رعایت کرده و با مشتری خود صادق باشید که وقتی می خواهد با شما کار کند بداند که چه توقعاتی از شما در کار کردن خواهد داشت. این یک استراتژی برای تنظیم میزان توقعات افراد پیش از انجام هر گونه معامله ای می باشد.
  • همیشه در پیام های خود از مشتری بخواهید که برای شما نام ، شماره تماس و یک پیام مختصر از خود را برجای بگذارد. این کار از نظر روان شناسی و جذب مشتری بسیار اهمیت دارد و به مشتری خود می فهمانید که پیام و تماس او برای شما مهم بوده است و قطعا برای تماس از دست رفته او راهکاری را دارید.
  • شما باید علاوه بر مورد قبلی ، یک زمان معین را برای تماس مجدد با وی اعلام کنید تا مشتری بداند که در چه زمانی منتظر تماس شما باشد. این کار نیز اهمیت دادن به مشتری می باشد و حس خوبی از برقراری ارتباط با شما خواهد داشت.

تمامی این موارد در نمونه پیامی که در بالا گفته شد وجود دارد. هر چند شما خود نیز می توانید به راحتی با خواندن همین مقاله اقدام به ایجاد یک پیام صوتی کنید اما پیشنهاد می شود که برای این کار به گروه لیو پیامک مراجعه نمایید. ما در این مرکز بنا به نیازهای شما و با استفاده از امکانات خوب استودیوی ضبط پیام می توانیم پیام هایی با کیفیت عالی و با قیمت مناسب را برای شما آماده سازیم به نوعی که بیشترین میزان جذب مشتری را برای شما داشته باشد.

برای دسترسی به مطالب بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.