تکنیک های بازاریابی با پیامک صوتی

تکنیک های بازاریابی با پیامک صوتی
23 آذر 1395
19:00

ایا تا به حال با خود به این موضوع فکر کرده اید که اگر قرار باشد شما مسئول بازاریابی برای یک شرکت باشید چه کارها و راه هایی را برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید و یا اینکه باید چه نوع استراتژی ای برای بازاریابی خود داشته باشید. قطعا برای تجارت های مختلف داشتن یک شیوه بازاریابی می تواند شما را به عنوان یکی از مهم ترین بازاریابان معرفی نماید. قطعا شما تا کنون با روش های بازاریابی زیادی کار کرده اید و از هر کدام از آنها نیز توانسته اید نتایج خوبی را به دست آورید.

امروز و در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از مهم ترین این روش ها آشنا سازیم. یک روش کاملا جدید در بازاریابی که می تواند تاثیرات بسیار زیادی را برای شما داشته باشد. این روش استفاده از بازاریابی پیامک صوتی می باشد. حتما تا به حال در مورد این روش مطالب زیادی را شنیده اید اما قصد داریم تا به صورت کامل تری در این زمینه به شما اطلاع رسانی نماییم.

ما به این خاطر برآن شدیم که این نوع بازاریابی در واقع به نوعی یک نظم است. و فعلا تعداد کسانی که در مورد آن صحبت می کنند خیلی زیاد نیستند. هیچ کس تا به حال تحقیقات زیادی در مورد آن انجام نداده است ، تست هایی را انجام نداده و در مورد بهترین روش های آن اطلاعات جامعی وجود ندارد. اما در این جا سعی کرده ام تا بتوانم این نوع بازاریابی را کمی بازتر کنم.

من ترجیح می دهم که به این کار یک فرصت از دست رفته نام بدهم. زیرا بیشتر روش هایی که شما در مورد بازاریابی می شناسید به نوعی خارج از این مقوله بوده و برای بسیاری شاید این تازگی داشته باشد. اما می خواهم در اینجا به شما بگویم که این روش از بازاریابی تاثیرگذاری 85 درصدی دارد. اما اگر شما یک استراتژی مشخص برای تبلیغات پیامک صوتی ندارید باید به این نوع روش ها را سریعتر یاد بگیرید زیرا شانس خیلی بالایی را در ارتباط با مشتری به صورت بهینه از دست خواهید داد.

استراتژی هدفمند

مسلما نقطه شروع در این نوع استراتژی این است که شما بتوانید به خوبی هدف های خود و همچنین هدف اصلی خود در ارسال پیام صوتی را برای مشتریان خود شناسایی کنید. همچنین نیازمند این هستید که یک تحقیق در مورد جامعه هدف خود نیز داشته باشید تا افراد مختلف با دستگاه های تلفن مختلف و سطح نیازمندیها و حتی نوع تلفن هایی که در اختیار دارند داشته باشید. زیرا شما با این اطلاعات معین خواهید کرد که چگونه مشتریان شما می توانند با شما در ارتباط باشند.

گزینه های استراتژیک در بازاریابی پیامک صوتی

بر اساس این استراتژی ، کاربرد پیامک صوتی در بخش های مختلفی وجود دارد. کاربران با تجربه ترجیح می دهند تا بتوانند از این نوع ابزار برای اهدافی مانند اهداف زیر بهره ببرند.

  • یادآوری و یا دعوت برای وقایع
  • گزینه بهتر و کاراتر نسبت به ایمیل
  • خبر رسانی ، و تشریح وقایع لحظه ای
  • بروز رسانی اطلاعاتی در مورد قیمت گذاری های جدید

ساختار بندی یک پیامک صوتی

ساختار پیامک صوتی

کسانی در این امر خبره هستند یک سری پارامترهایی را برای به دست آوردن توجه بیشتر در پیامک صوتی معین کرده اند که می بایست این نکات را مد نظر داشته باشید:

درد: با بیان مشکلات آنها آغاز نمایید. با بیان کردن از خود شروع نکنید

آرزو: پیشنهادات خود را شروع کنید. "ما مشکل شم را حل خواهیم کرد".

ارجاع: تعدادی از مشتریان خود را که برای آنها آشنا هستند را معرفی کنید

امکانات : اگر شما می توانید در بخش های مختلف خدمت رسانی کنید آنها را نام ببرید اما نهایت زمان 30 ثانیه را برای این کار اختصاص دهید

پاسخ : به آنها بگویید که چه کارهایی را می توانید برایشان انجام دهید. "اگر شما نیاز به کمک و یا اطلاعات بیشتری دارید لطفا با ما تماس بگیرید" .

ابزارهای جدید برای ارتقاء میزان بازاریابی پیامک صوتی

نامه صوتی راهنما : شما می توانید پیام های صوتی خود را به صورت پیام های از قبل ضبط شده ایجاد کرده و سپس با استفاده از یک سیستم پخش و توزیع شبکه ای اقدام به هدایت این پیام ها به مشتریان هدف خود کنید. این پیام ها در بخش پیام های چند رسانه ای تلفن های همراه مشتریان شما ثبت خواهد شد.

پیامک صوتی اتوماتیک

اما شما می توانید کارهایی که در روش قبلی توسط یک اپراتور انجام می شد را در این حالت توسط یک سیستم خودکار انجام دهید. به این معنا که یک سیستم کامپیوتری می تواند پیام های ضبط شده شما را به مشتریان شما برساند. این سیستم نیازمند یک پایگاه داده از شماره های مشتریان شما می باشد و شما می توانید در آن معین کنید که در چه زمان هایی از روز و برای چه شماره هایی این نوع پیام ها ارسال گردد. مزیت مهمی که دراین روش وجود دارد این است که شما دیگر نیاز به یک نیروی انسانی ندارید و علاوه بر کاهش هزینه ها می توانید دقت این نوع از تماس و ثبت تماس های خروجی و ورودی دقیق تری نیز داشته باشید. همچنین این نوع از سیستم ها داری یک سری قابلیت های دیگر نیز هستند که می توانید از بخش های آمارگیری آنها نیز استفاده کنید. مثلا اینکه چند درصد از تماس های گرفته شده در یک بازه خاص از روز پاسخ داده شده اند و اینکه افراد ساکن در چه مناطقی بیشتر از بقیه جاهای یک شهر اقدام به تماس مجدد داشته اند و با استفاده از همین اطلاعات می توانید استراتژی های بازاریابی خود را نیز تغییر دهید.

نتیجه گیری

 پیام شما نباید بیش از 30 ثانیه باشد. همچنین این صداها قابلیت ویرایش نیز داشته باشند. برای تاثیر گذاری بیشترسعی کنید تا از آواهای رادیویی استفاده کنید. برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه ممکن را به دست آورید بهتر است در ساعت های اداری از 11 صبح تا 3 عصر تماس های خود را برقرار کنید. زیرا ممکن است در این ساعات برای ناهار کار را کنار گذاشته باشند و می توانند به پیامک صوتی شما با تمرکز بیشتری گوش دهند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو پیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.