پیامک صوتی انبوه بهترین ابزار برای بازاریابی

پیامک صوتی انبوه بهترین ابزار برای بازاریابی
04 دی 1395
19:00

پیامک صوتی انبوه در واقع هم خانواده پیامک متنی انبوه می باشد. که در آن شما می توانید یک صوت خودکار را همانند یک پیام به دیگران ارسال کنید. اگر چه شما می توانید از پیام های انبوه متنی هم استفاده کنید اما باید بدانید که پیامک صوتی انبوه تاثیر بیشتری را بر روی مشتریان شما خواهد داشت.

در واقع دو نوع پیامک انبوه وجود دارد. یکی پیامک متنی انبوه و دیگری پیامک صوتی انبوه می باشد. اگر چه که تفاوت هایی نیز بین این دو وجود دارد. اول اینکه وقتی شما از پیامک متنی انبوه استفاده می کنید مجبور هستید که آنها را فقط برای گوشی های هوشمند و موبایل ها ارسال کنید زیرا آنها می توانند این نوع پیام ها را دریافت نمایند. اما وقتی که شما از پیامک صوتی انبوه استفاده می کنید از آنجایی که هر پیامی یک متن صوتی از پیش ضبط شده می باشد شما می توانید آن را به انواع گوشی های همراه و تلفن های ثابت خانگی نیز ارسال نمایید.

عملکرد پیامک های صوتی انبوه

 

پیامک صوتی انبوه یکی از مهم ترین ابزارهایی است که شما می توانید از آن برای کارهای بازاریابی استفاده کنید. شما می توانید پیام خود را هر آنگونه که مایل باشید ضبط کرده و سپس با مشخص کردن دسته ای از شماره هایی که می خواهید به آنها پیام ارسال کنید ، پیام های خود را پخش همگانی کنید.

این کار توسط نرم افزارهای سیستمی انجام شده و شما می توانید بدون دخالت انسان این پیام ها را در مدت کوتاهی ارسال کنید.

این سیستم یک پنل مدیریتی آنلاین دارد و شما قادر خواهید بود به راحتی پیام های خود را ضبط کرده و آنگاه مجموعه ای از شماره هایی که می خواهید با آنها تماس گرفته شود را معین کنید سپس این سیستم به صورت خودکار با این شماره ها تماس گرفته و پیام های صوتی از پیش ضبط شده شما را برای مخاطبان پخش خواهد کرد.

مزایای پیامک صوتی انبوه

 

 • شما فقط برای تماس های پاسخ داده شده پول می پردازید. این یک مزیت بزرگ در بازاریابی می باشد و هزینه های شما را مدیریت کرده و به صورت کاملا موثر به آنها سامان می دهد. و شما تنها برای تماس های پاسخ داده شده هزینه می کنید و نه تمامی تماس های شما.
 • ضبط کلیپ : شما با استفاده از امکانات استودیو ضبط صدا می توانید پیام های نوشته شده خود را به کلیپ های صوتی بدل کنید.
 • گزارش بلادرنگ از فرآیند ارسال پیامک ها
 • ارسال پیامک های صوتی انبوه به همان زبانی که شما مایل باشید
 • ایجاد تماس های شخصی

در مقایسه با ارتباطات برپایه متن مانند ایمیل و پیامک ، این نوع تعامل بسیار شخصی تر می باشد. این ابزار زوایای بیشتری از شرکت یا مجموعه شما را پیش روی مشتری نمایان خواهد کرد. اگر شما می خواهید تا ارتباط غیر رسمی تری داشته باشید می توانید از یک صدای هنری نیز استفاده کنید.

 • مهیا کردن یک تجره تعاملی

وقتی که شما این نوع پیامک ها را ارسال می کنید این امکان برای مخاطبان وجود دارد که بتوانند از طریق صفحه کلید تلفن خود با شما ارتباط داشته باشند. این نوع از ارتباط یک شبکه ای از انتخاب ها برای تماس با شما را پیش روی او قرار خواهد داد.

 • ارائه سطح بالایی از انعطاف پذیری

استفاده از این ابزار تبلیغاتی سطح بالایی از انعطاف پذیری را در اختیار شما قرار خواهد داد. پیام ها به راحتی قابل تغییر هستند و می توانید در صورت نیاز دوباره آنها را ضبط کنید. شما می توانید هر تعداد که مایل باشید پیام های جدیدی را تولید کنید و آنها را به مخاطبان خود ارسال کنید.

 • دست یابی به طیف وسیعی از مخاطبان

برخلاف ایمیل ها ، پخش همگانی صدا این امکان را به مخاطبان شما میدهد که در صورتی که آنها به هر دلیلی نتوانند پیام شما را بخوانند به راحتی به آن گوش کنند. ثابت شده است که مردم بیشتر دوست دارند چیزها را بشنوند تا اینکه بخوانند.

 • داشتن صرفه اقتصادی

اگر شما مواردی مانند سرعت ، مقیاس پذیری و تعداد مخاطبان را در کنار هم در نظر داشته باشید خواهید فهمید که این ابزار و بستر چقدر از نظر اقتصادی در مقایسه با خدماتش به صرفه می باشد.

 • حفظ پایداری

پایداری صدا و پیام برای هر برندی الزامی و حیاتی است. و شما برای به دست آوردن آن نمی توانید از تماس های دستی کمک بگیرید. زیر شما با این ابزار می توانید دقیقا و در هر بار یک پیام مشخص از برند خود را به مشتریان اعلام کنید و این بدون حضور ماشین امکان پذیر نخواهد بود.

 • سرعت بخشیدن به فرآیند

از آنجایی که سرعت درانجام این فرایند بالا میباشد شما می توانید برای درگیر کردن هرچه بیشتر مخاطبان خود ، آن دسته از محصولاتی را که تازه تولید شده اند در کمترین زمان ممکن به مشتریان خود معرفی کنید.

 • افزایش مقیاس پذیری

در یک لحظه هزاران تماس می تواند برقرار شود. بنابراین اگر شما یک لیست کامل از مشتریان خود داشته باشید می توانید به سرعت این لیست را جابه جا کرده و یا مقادیر موجود در آن را تغییر دهید.

 • توسعه کاربردها

تکنولوژی پخش همگانی صدا به گونه ای می باشد که با تمامی سیستم های تلفن های هوشمند همخوانی دارد.  این بدان معناست که می تواند بر روی هر زیر ساختی بدون نیاز به داشتن دانشی خاص کار کند. شما می توانید از آن برای انجام تحقیقات میدانی ، ارائه خدمات و توسعه استراتژی های بازاریابی استفاده کنید.

پیامک صوتی انبوه

کاربردهای پیامک صوتی انبوه

 

 • راهبری های عمومی
 • اطلاع رسانی در مورد وقایع
 • بالابردن سرمایه
 • پیشرفت و ترقی کمپین های سیاسی
 • ثبت رای دهنده ها
 • یادآوری برای رای گیری ها
 • یادآوری برای خدمات
 • هشدار جلسات

انواع بازه های زمانی برای پیامک صوتی انبوه

 

 1. 30 ثانیه
 2. 60 ثانیه
 3. 120 ثانیه
 4. 180 ثانیه

نتیجه گیری

 

همانند پیامک انبوه ، پیامک صوتی انبوه نیز یکی از مهم ترین ابزارهای بازاریابی می باشد. این نوع ابزار تبلیغاتی می تواند برای شما سطح دسترس پذیری زیادی را معین کند. پنل های مدیریتی این سیستم ها از نظر کاربری بسیار راحت تر هستند. و حتی کسانی که تجربه کارهای تکنیکی را ندارند نیز می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو پیامک مراجعه کنید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.