تماس صوتی و موارد کاربردی آنها

تماس صوتی و موارد کاربردی آنها
08 بهمن 1395
19:00

تماس های صوتی باعث می شود تا شما بتوانید از طریق یک راه  کاملا آسان ، سریع و با قیمتی کاملا اسان بتوانید با مشتریان خود ارتباط داشته باشید. شما می توانید با استفاده از این روش به تمامی شماره های همراه و ثابت در سراسر کشور تماس بگیرد و پیام های صوتی خود را به آنها ارسال کنید.

پیامک صوتی یک وسیله ارتباطی ساده است که شما از طریق آن می توانید یک پیام صوتی ضبط شده را به صدها یا هزاران شماره در یک مدت کوتاه ارسال نمایید. پیامک های صوتی در بسیاری از کارها و بسیاری از تجارت ها کاربردهای فراوانی دارد.

شما از پیامک صوتی می توانید در بسیاری از موراد مانند کمپین های سیاسی ، تحقیق در مورد مشتری ها ، بازاریابی موبایل ، هشدارهای ملاقات ، هشدارهای اورژانسی و دیگر موارد کاربرد دارد.

تماس های صوتی انبوه چیست؟

تماس های صوتی انبوه ، پیام های از پیش ضبط شده ای هستند که به شماره های ثابت و همراه در سراسر کشور ارسال می گردد. این پیام های صوتی در واقع تماس های اتوماتیکی هستند که می توانند در یک لحظه به چندین شماره تماس داشته باشند. در این روش یک پیام از پیش ضبط شده برای تعداد زیادی شماره تماس گرفته شده ارسال خواهد شد. این نوع از ارتباط با پیامک های صوتی فواید و مزایای زیادی برای شما دارد که می توانید از آنها برای ایجاد یک ارتباط کاملا نزدیک با مشتریان خود استفاده کنید.

شما می توانید این پیام های صوتی را به تعداد زیادی از مشتریان خود به هر زبانی که مایل باشید ضبط کرده و ارسال نمایید. این روش یک ایده بسیار خوب برای معرفی کردن محصولات و خدمات می باشد. اما مزیت اصلی این سیستم این است که شما بتوانید در یک بازه زمانی کوتاه به طیف وسیعی از مخاطبان خود دسترسی داشته باشید.

در کشور ما لهجه و گویش های متفاوتی وجود دارد که در مناطق جغرافیایی مختلف زندگی می کنند. این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید پیام های خود را به زبان های مختلف ضبط کنید و به نسبت مردمی که در هر منطقه ای زندگی می کنند می توانید از آنها استفاده کرده و پیام های مختص به هر کدام از انها را ارسال نمایید. با این قابلیت می توان گفت که شما می توانید به هر طیفی از مخاطبان با هر زبانی دسترسی داشته باشید.

در این سیستم شما می توانید از یک لیست از شماره ها استفاده کنید و آن را به برنامه کامپیوتری بدهید. سپس کامپیوتر این لیست را خوانده و به تمامی شماره هایی که در آن معین کرده اید تماس گرفته و پیام صوتی شما را برای آنها پخش خواهد کرد. همچنین این امکان وجود دارد که شما بتوانید گروه های مختلفی در برنامه ایجاد کرده و معین کنید که برای گروه مثلا x پیام صوتی ضبط شده a را پخش نماید. کار برد این روش برای همان مسئله ایجاد پیام های مختلف با زبان های مختلف می باشد تا پیام های هر منطقه ای را به صورت جداگانه به آن منطقه خاص ارسال کنید.

[مرتبط : مهم ترین مزیت های تماس های صوتی انبوه در معرفی خدمات]

اگر شما نتوانید خودتان لیستی را معین کنید باز هم جای نگرانی نیست و می توانید از دیتا بیس خود نرم افزار استفاده کرده و به شماره های مختلف دسترسی پیدا کنید. مثلا می توانید بگویید که پیام الف را به تمامی شماره های اپراتور x که در استان y هستند ارسال نماید. در این حالت می توانید به صورت کاملا سفارشی سازی شده به مخاطبان خود دسترسی داشته باشید.

مقرون به صرفه بودن

از آنجایی که هزنیه تبلیغات در سیستم های دیگر تبلیغاتی مانند روزنامه ها یا مجلات هم کارایی کمی دارد و هم اینکه گران هستند ، به همین دلیل توصیه می شود تا از این سیستم استفاده کنید. شما با یک بودجه معقول می توانید نتیجه بهتری نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی داشته باشید.

فراموش نکنید که استفاده از صدا همیشه تاثیر بسیار بالاتری نسبت به متن یا حتی پیام های متنی دارد. در بیشتر مواقع افراد تمایل ندارند که پیام های تبلیغاتی متنی را بخوانند و اغلب آنها را پاک خواهند کرد.

 مقرون به صرفه بودن

نکته مهمی وجود دارد و اینکه شما  تنها به ازاء تماس های موفق هزینه هایی را پرداخت می کنید. یعنی اینکه امکان گزارش گیری برای شما وجود دارد و شما می توانید لیستی از تمامی تماس های موفق یا ناموفق خود را مشاهده کنید و همچنین این امکان وجود دارد که بتوانید برای تماس های ناموفق خود بازه های زمانی جدید معرفی کنید تا در آن بازه ها بازهم با آنها تماس گرفته شود البته که این کار بدون داشتن هزینه اضافی انجام خواهد شد.

کاربردهای تماس های صوتی

 1. رساندن پیام و یا دریافت پاسخ از اعضای گروه ها ، کارمندان ، مشتریان و دیگر موارد
 2. اعلام هشدار در زمان هایی که لازم باشد
 3. کاربرد در کمپین های سیاسی ، ثبت آراء رای دهندگان ، یادآوری برای رای گیری
 4. تماس برای یادآوری مراسم های مختلف
 5. بازاریابی محصولات و خدمات
 6. اعلان های اجتماعی
 7. یادآوری برای موارد اورژانسی
 8. یاد آوری برای دادن بدهی های بیمه ای
 9. تایید زمان جلسات و ملاقات های مهم
 10. قابلیت دریافت پاسخ های مثبت و منفی در پیام ها
 11. جمع آوری اعانه برای نهادهای اجتماعی
 12. اعلان های تجاری
 13. قابلیت ضبط صدا توسط خودتان
 14. امکان راه اندازی تلفن گویا یا IVR
 15. برنامه زمان بندی پزشکی
 16. یاد آوری برای مراقبت های پزشکی
 17. آژانس های جمع آوری (قبوض مختلف شهری و ...)
 18. شعبه های مختلف بانکی ، شعبه های مختلف بیمه ها
 19. آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری
 20. مراکز آموزشی مختلف ، مدارس و دانشگاه ها
 21. فروشگاه های بزرگ برای انجام تبلیغات و فراخوان های جشنواره ها
 22. سوپر مارکت ها
 23. مشاغل چند رسانه ای
 24. یادآوری برای بانک ها و پرداخت معوقه های آنها

امکانات و مزایای سرویس تماس های صوتی

 • ارائه قابل اطمینان و سریع
 • امکان تماس مجدد خودکار برای آن دسته از تماس هایی که به صورت ناموفق ثبت شده اند
 • برنامه زمان بندی برای تماس ها
 • پرداخت تنها برای تماس های گرفته شده و اینکه هیچ پرداخت اضافه تری مانند ماهیانه یا ابتدایی وجود ندارد

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.