روش های فروش محصولات از طریق تماس های صوتی

روش های فروش محصولات از طریق تماس های صوتی
16 بهمن 1395
21:00

اگر شما یک بازار یاب باشید و یا اینکه در این حیطه کمی کارکرده باشید ، یا اینکه خودتان صاحب کسب و کار بوده و دوست دارید تا برای محصولات یا خدمات خود بازاریابی انجام دهید حتما به فکر استفاده از روش های بازاریابی از طریق تلفن های همراه افتاده اید. در مورد تلفن همراه راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید از آن برای تبلیغات خود استفاده کنید.

[مرتبط : مزایای بازاریابی از طریق ارسال پیامک صوتی انبوه ]

شما می توانید از پیامک های متنی انبوه استفاده کنید و تعداد زیادی از آنها را به شماره های مد نظر خود ارسال کنید. این کار در طی چند سال گذشته توانسته است تا جایگاه خوبی را در بازار تبلیغات به خود اختصاص دهد و صاحبان صنعت و تجارت توانسته اند که از این روش نهایت استفاده را ببرند. اما باید گفت که این روش امروزه دیگر کارایی لازم را از دست داده است. مردم وقتی که متوجه میشوند پیام آمده به تلفن آنها یک پیام تبلیغاتی می باشد بی درنگ و حتی بدون آنکه آن را کامل بخوانند از صندوق ورودی خود حذف می کنند. به نوعی می توان گفت که این نوع از تبلیغات دیگر کارایی خود را از دست داده است.

سیستم پیام صوتی انبوه

اما یک روش بهتر نیز وجود دارد که می خواهیم آن را به شما معرفی کنیم و آن هم استفاده از سیستم های پیامک صوتی انبوه می باشد. در واقع این روش تبلیغاتی بسیار جدید می باشد و شما می توانید از آن برای معرفی و ارتقاء انواع کالاها و همچنین خدمات خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

شما باید بدانید که در مقابل یک متن ، صدا تاثیرگذاری چندین برابری بر روی مخاطب دارد. تکنولوژی ای که در سیستم ارسال پیام های صوتی انبوه می باشد نیز بر همین اساس شکل گرفته است. وقتی که شما از صدا استفاده می کنید آنگاه به راحتی می توانید یک سطح ارتباط کاملا نزدیک تر برای مشتریان خود ایجاد کنید و آنها بتوانند یک ارتباط تعاملی با شما داشته باشند.

صدا قدرتی کاملا متفاوت نسبت به دیگر متدهای تبلیغاتی دارد. شما می توانید یک پیام تجاری را با تکنیک های ضبط صدای حرفه ای ایجاد کرده و از طریق این سیستم به هزاران نفر ارسال کنید و نتایج خیلی خوبی را نیز داشته باشید.

اما پیام صوتی چیست و چگونه کار می کند؟ این سوالی است که باید به آن دقیق پاسخ داده شود. پیامک صوتی یک پیام صوتی از پیش ضبط شده می باشد که شما آن را به سیستم پنل پیامکی خود اضافه می کنید سپس معین می کنید که این پیام را برای چه شماره هایی و در چه بازه زمانی می خواهید ارسال کنید. پس از آن سیستم به صورت اتوماتیک به تک تک شماره های لیست زنگ زده و این پیام را برای همه آنها پخش خواهد کرد.

گام های ارسال پیام های صوتی انبوه

  1. ضبط صدا

اولین قدم در استفاده از سیستم پیام صوتی این است که شما بتوانید پیام های مد نظر خود را ضبط کنید. برای این کار دو راه دارید . اول اینکه خودتان اقدام به ضبط پیام های دلخواه خود کنید و دوم اینکه متن پیام را آماده کرده و آن را به پنل کاربری وب بیس خود آپلود کنید تا ما برای شما این پیام ها را به صورت کاملا حرفه ای و با کیفیت بالا ضبط کنیم.

ضبط صدا

مسلما استفاده از گزینه دوم راه حل بسیار بهتری می باشد. زیرا شما برای اینکه بتوانید اثرگذاری کاملی بر روی این مقوله داشته باشید نیاز است که بتوانید یک پیام با استاندارهای لازم را ضبط کنید و قطعا با توجه به اینکه شما تجربه ای در این زمینه ندارید نیاز است تا این کار به استودیوی ضبط حرفه ای صدای ما بسپارید.

همچنین این امکان وجود دارد که پیام های ضبط شده شما به همراه یک آهنگ پس زمینه انجام شود. بدین ترتیب شما می توانید با این تکنیک میزان تاثیرگذاری پیام خود را نیز افزایش دهید.

نکته مهمی که در این مورد وجود دارد این است که به صورت میانگین نباید زمان یک پیام صوتی بیش از 30 ثانیه باشد. زیرا در این صورت برای مخاطبان کسالت آور شده و ممکن است که تماس شما را نیمه تمام گذاشته و آن را قطع کنند. این زمان یک استاندارد جهانی برای مدت زمان یک پیام صوتی می باشد.

یک مزیت بزرگی که در استفاده از استودیو جهت ضبط پیام وجود دارد این است که شما می توانید پیام های خود را به هر زبان و لهجه ای که مایل باشید ضبط کنید. زیرا همه مردم همه شهرها که به فارسی مسلط نیستند پس چنین چیزی خیلی به شما کمک می کند که روی کی بخش خاصی از جامعه تمرکز داشته باشید.

  1. تهیه لیستی معین از شماره های تماس

بعد از اینکه شما پیام مورد نظر را با استاندارهای گفته شده توانستید ایجاد کنید آنگاه نیاز است که بتوانید یک لیست کامل از شماره هایی که می خواهید این پیام ها برای آنها ارسال شود معین کنید. شما برای معین کردن این لیست دو راه خواهید داشت . اول اینکه خودتان یک لیست از شماره ها قبلا تهیه کرده باشید و با فرمت خواسته شده به پنل پیامکی خود آپلود نمایید. البته این کار برای شما دشوار است. مورد استفاده این روش زمانی است که شما می خواهید پیام های انبوه به یک گروه خاصی از افراد ارسال نمایید.  اما راه حل دوم این است که شما از پایگاه داده غنی شرکت ما استفاده کنید.در این صورت شما قادر خواهید بود تا هر شماره ای از هر اپراتوری را که مایل باشید انتخاب کرده و آنها را به لیست خود اضافه کنید.

همچنین این امکان وجود دارد که شما حتی معین کنید که می خواهید به شماره های یک منطقه جغرافیای خاص ارسال پیام صوتی داشته باشید. به این ترتیب می توانید بازاریابی خود را به صورت کاملا هدفمند تری انجام دهید. گاهی اوقات می باشد که شما می خواهید محصولات یا خدمات خود را تنها در یک شهر و استان خاصی از کشور ارسال کنید. که با استفاده از این قابلیت چنین چیزی هم امکان پذیر خواهد بود .

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.