اشتباهات رایج در بازاریابی دیجیتال حوزه موبایل

اشتباهات رایج در بازاریابی دیجیتال حوزه موبایل
24 بهمن 1395
19:00

باید به این نکته اذعان داشت که در طی سالیان اخیر پیشرفت های چشم گیری در بازاریابی با توجه به روش های نوینی که در این زمینه به وجود آمده است ایجاد شده و می توان گفت که با استفاده از ابزارهای مختلف در بازاریابی می توان این نکته را برای هر شرکتی متصور بود که می تواند با بازاریابی به بسیاری از خواسته های خود دست پیدا کند.

نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که بازاریابی امروزی با توجه به تمامی پیشرفت هایی که داشته است یک سری ملزوماتی را نیز برای موفقیت نیاز دارد و آن هم نحوه استفاده درست از شیوه های بازاریابی است. یعنی شما باید بدانید که چه نوع روشی را باید در چه موقع ای اجرا کنید. همین عدم آگاهی کامل برخی از افراد از روش های بیان شده باعث شده است که بیشتر آنها نه تنها نتوانند از مزایای آن برخوردار شوند بلکه با به کار گیری روش های غلط ضررهایی را هم به برند خود وارد کنند.

یکی از این شیوه های بازاریابی ، توسط موبایل صورت می گیرد. با توجه به ظرفیت بالایی که در بازاریابی برای این نوع دستگاه ها وجود دارد شما می توانید با تبیین یک استراتژی قوی کاری کنید که در این بازار و مخاطبان فراوان آن گام های مثبتی را برای برند سازی و معرفی خدمات خود بردارید. اما حتی در استفاده از این روش ها نیز نیاز است که شما بتوانید شیوه درست استفاده از آنها را بدانید. به دلیل اینکه خیلی از صاحبان مشاغل در این گونه کارها با توجه به دانشی که دارند بازهم اشتباهاتی را انجام می دهند لازم است که نکاتی را در این خصوص بیان کنیم.

  1. دید حرفه ای و یکپارچه نسبت به بازاریابی داشته باشید

اشتباهی که اکثر صاحبان مشاغل با آن درگیر هستند این است که آنها ممکن است یک فاز بازاریابی سنتی را در کنار یک فاز دیگر از بازاریابی دیجیتال در کنار هم داشته باشند و به شدت به اصول بازاریابی سنتی و اقدامات آن پای بوده اما به بازاریابی دیجیتال و خصوصا بازاریابی از طریق موبایل به چشم یک عمل اضافی نگاه کنند. به همین دلیل است که این استراتژی کاملا شکست خورده است. شما باید اهداف بازاریابی خود را به صورت کاملا یکپارچه در نظر داشته باشید و به همان اندازه که به بازاریابی سنتی اهمیت می دهید به بازاریابی شبکه های اجتماعی ، موبایل ، تبلیغات در سایت ها و هر گونه روش دیگری در بازاریابی دیجیتال نیز اهمیت بدهید.

شاید این مورد مطرح شده برای برخی که بازاریابی دیجیتال را جدی دنبال می کنند قابل بحث نباشد و آنها بگویند که باید این اصل را حتما رعایت کرد اما روی صحبت ما در این جا به سمت کسانی بوده است که این مقوله را به عنوان یک بحث جدی در نظر نگرفته اند.

[مرتبط : تکنیک های بازاریابی با پیامک صوتی ]

  1. حضور فعال و هدفمند در شبکه های اجتماعی

در برخی از موارد مشاهده شده است که بسیاری از صاحبان سرمایه یک نوع افراط و زیاده روی در سیستم بازاریابی خود برای شبکه های اجتماعی در نظر گرفته اند. آنها در این روش از هیچ شبکه اجتماعی ای نگذشته اند و بلااستثنا در همه آنها عضو شده اند اما باید گفت که این کار یک ضرورت نیست و هرگز فاکتوری برای موفقیت شما در این حوزه به شمار نخواهد آمد کما اینکه شاهد هستیم بسیاری از شرکت ها چندین سایت دارند که هیچ کار خاصی در آنها انجام نمی دهند و برخی از آنها نیز مدت هاست که به حال خود رها شده است و هیچ فعالیت موثری برای آنها ندارد. همین عدم آگاهی آنها نسبت به داشتن و مدیریت سایت و استفاده درست از آنها در جهت بازاریابی باعث شده است که دید غلطی در این مورد پیدا کرده و آن را ناکار آمد بدانند.

حضور فعال و هدفمند در شبکه های اجتماعی

در مورد تبلیغات در شبکه های اجتماعی نیز چنین مسئله ای کاملا مصداق دارد و شما می بایست به جای اینکه تمرکزتان بر روی این مسئله باشد که تعداد شبکه های اجتماعی که در آن عضو هستید را بالا ببرید باید بتوانید کیفیت حضور خود را در این شبکه ها بهبود بخشید. لازم نیست که شما حتما در همه آنها عضو شوید. باید کمی با سیاست تر عمل کرده و در شبکه هایی که فکر می کنید واقعا می تواند به شما کمک کند عضو شده و یک برنامه ریزی مشخص برای حضور فعال در آنها داشته باشید.

پس سعی کنید تا یک اکانت کاملا حرفه ای در این سایت ها داشته باشید و سعی کنید که به صورت مداوم و حداقل هر دو یا سه روز یک بار مطلب یا مقاله ای را در که متعلق به خود شماست در این صفحات با مخاطبان ، فالوررها و کسانی که با آنها ارتباط دارید به اشتراک قرار دهید.

  1. عدم استفاده از ظرفیت بالای تبلیغات موبایلی

امروزه با انواع تبلیغات در شبکه های موبایلی آشنا هستید و حتی خودتان هم چندین مرتبه این نوع از تبلیغات را در موبایل خود دیده اید. اما نکته ای که وجود دارد این است که خیلی از افراد هنوز باور کافی در مورد استفاده از این ابزار را پیدا نکرده اند. در طول سال های اخیر ما شاهد یک هجوم عظیم به سمت تبلیغات پیامکی بوده ایم که اکثر شرکت ها با صرفه هزنیه هایی اقدام به معرفی خود ، خدمات و کالاهای خود به مردم از طریق پیام کوتاه کرده اند و از این کار هم سودهای کلانی به جیب زده اند. اما شما باید به دنبال راه های نوین تری هم باشید و آن استفاده از پیامک صوتی انبوه می باشد. به این جهت که صوت چندین برابر بیشتر از متن کارایی دارد و شما می توانید میزان بیشتری از مشتریان را با استفاده از این ابزار تبلیغاتی در اختیار داشته باشید.

پیامک صوتی همانند پیام متنی برای شما عمل می کند اما نکته ای که هست اینکه با توجه به حضور بیش از حد شرکت ها در سامانه های پیامک متنی اغلب مردم این گونه از تبلیغات را اصلا مشاهده نمی کنند و به آن اهمیتی هم نخواهند داد. به همین دلیل نیاز است که شما از یک روش کارآمد تر و مدرن تر به نام پیامک صوتی انبوه استفاده کنید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.