نقش اساسی پیامک صوتی در ارتباطات تجاری

نقش اساسی پیامک صوتی در ارتباطات تجاری
28 آذر 1395
19:00

پیامک صوتی امروزه حالت خوبی را به خود گرفته است و مانند گذشته نیست که شما فقط یک پیام برای مشتریان خود بگذارید. امروزه طیف وسیعی از سرویس های پیامک صوتی وجود دارد. این نوع سیستم های پیامک صوتی تاثیر زیادی در کار شما داشته و ارتباط تجارت شما با مشتریان را به طرز خوبی بهبود می بخشد. و این همان دلیلی است که بسیاری از صاحبان تجارت سعی کرده اند تا به دنبال سیستمی باشند که بتوانند از طریق آن هم ارتباط خوبی برقرار کنند و هم اینکه بتوانند بیشترین اطلاعات ممکن را به آنها بدهند.

مشاغل کوچک و بزرگ ، گزینه های زیادی بدون نیاز به خرید سیستم پیامک صوتی دارند و پیدا کردن این سیستم نیز به همان اندازه خود پیامک صوتی دارای اهمیت می باشد. بنابراین شما می توانید خطوط تلفن در دفترها را به عنوان یکی از این ابزارها داشته باشید. و اینکه تلفن اولین ابزار ارتباطی بین مشتریان و شرکت می باشد. روشی که آنها توسط آن با مشتری ارتباط برقرار می کنند یا پاسخ آنها را می دهند می تواند بسیار تعیین کننده باشد. وقتی که شما بتوانید از لحاظ کلامی ارتباط خوبی با مشتری داشته باشید آنگاه می توانید تا حد زیادی او را به کارهای خود جذب نمایید. بنابراین همیشه در این مورد با یک جدیت خاص وجود داشته باشد.

در بازار امروز ، سیستم های پیامک صوتی فقط پیام را دریافت نمی کنند ، اما می توانند این پیام ها را به آدرس های ایمیل ارسال کرده و یا می توانند داده های مورد نظر شما را در قالب پیام صوتی برای گوشی های همراه فرستاده تا آنها بتوانند به آن پیام ها گوش دهند. علاوه بر این شرکت هایی که خدمات پیامک صوتی می دهند در بسته پیشنهادی خود قابلیت فکس را نیز ارائه می کنند.

خدمات پیامک صوتی تنها یک گزینه نیستند و یک نیاز مبرم برای تمام تجارت هایی است که می خواهند خود را به صورت خوبی معرفی نمایند. ماشین های پاسخگو و پیامک های صوتی عمومی تاثیر بسیار کمی بر روی مشتریان شما خواهد گذاشت. به همین دلیل بیشتر شرکت ها سعی می کنند برای اینکه بتوانند تاثیر بیشتری بر روی مخاطبان خود بگذارند از ترکیب سیستم های پیامک صوتی به همراه سرویس های پاسخگویی به طور همزمان استفاده نمایند. اگر چه هنوز هم می توان از سیستم های تلفنی استفاده کرد اما این روش دیگر قدیمی شده است و کارایی لازم را نخواهد داشت.

پیامک صوتی

نکات ساخت پیامک صوتی

لحن خوش در پیامک شما وقتی که در حال ضبط پیام هستید سعی کنید تا یک لبخند بر روی لب های شما باشد. و این یک اشتباه است که افراد در پیام صوتی خود چهره ای خندان نداشته باشند. تا وقتی که شما در پیام های خود مسرت و شادی را به مخاطبان خود ارائه کنید انگاه می توانید از این شادی برای ارتباط بهتر با مشتری خود استفاده نمایید.

تند تند حرف نزیند ! این بسیار مهم است که وقتی شما می خواهید پیامک صوتی داشته باشید باید به صورت کاملا آهسته و شمرده صحبت کنید. کلمات و حروف پیام خود را به درستی تلفظ کرده تا شنونده دچار سردرگمی نشود.

از نویزهای پس زمینه خود داری نمایید وقتی که شما در دفتر خود در حال پخش موسیقی هستید یا در کافی شاپ حضور دارید ممکن است نویزهایی در صدای شما ایجاد شود و همین نویزها باعث می شود تا شنوندگان در شنیدن صدای شما دچار مشکل شوند. پس بهترین کار این است که وقتی در حال ضبط صدا هستید حداکثر سکوت را در محیط خود داشته باشید.

مثال های پایه ای در پیام صوتی

 

  1. اطلاعات پایه ای را به اشتراک بگذارید

" سلام! شما با سیستم پیام صوتی{نام شما} ، {نام شرکت} تماس گرفته اید . من هم اکنون در دفتر خود نمی باشم و یا بر روی خط دیگری مشغول صحبت هستم. لطفا نام ، شماره تلفن و یک پیام کوتاه بعد از شنیدن صدای بوق قرار دهید. و به شما این اطمینان را خواهیم داد که در اولین فرصت ممکن با شما تماس خواهیم گرفت. "

  1. اگر شما خارج از دفتر هستید:

"عصر بخیر. شما با دفتر {نام شما} تماس گرفته اید. من از تاریخ {تاریخ} تا تاریخ {تاریخ} ممکن است در دفتر خود نباشم. لطفا یک پیام کوتاه به همراه اطلاعات تماس خود را در اختیار ما قرار دهید. و من حتما در زمان بازگشت با شما تماس خواهم گرفت. اگر مورد شما اضطراری می باشد و یا اینکه نیاز است تا شما با شخص دیگری صحبت کنید می توانید با {فردخاص} و شماره {شماره} تماس حاصل کنید."

  1. مراقب وقت مشریان خود باشید

"سلام. شما با شرکت {نام شرکت} تماس گرفته اید. تمامی کارمندان ما در حال تماس و پاسخگویی با دیگر مشتریان ما هستند. ما متوجه هستیم که وقت شما چقدر با ارزش می باشد و ما می خواهیم که شما بتوانید برای صرفه جویی در وقت خود یک پیام به همراه اطلاعات تماس خود برای ما قرار دهید تا همین امروز و طی چند ساعت آینده با شماتماس داشته باشیم. با تشکر"

در جهان تبلیغاتی امروزی اینکه شما بخواهید با ارسال پیامک های صوتی فراوان سعی در تاثیر گذاری بر مشتری داشته باشید کار بسیار نادرستی می باشد. درست است که شما می توانید اطلاعات لازم را از طریق ایمیل و فرستادن فایل ها به مشتریان خود داشته باشید اما از جهتی نیز نباید از پیامک صوتی غافل بوده و هرگز خود را در پشت کامپیوترهای خود قرار ندهید. شما باید با مشتری خود در تماس باشید.

همچنین سیستم های پیام صوتی امروزی می توانند این امکان را در اختیار شما قرار دهند تا در زمان هایی که در دفتر خود حضور ندارید تماس ها ورودی از سوی مشتریان را پاسخ دهید. این قابلیت باعث میشود شما بتوانید ارتباط خود را با مشتریانتان حفظ کنید حتی در زمان هایی که درمحل کار خود حضور ندارید. و در نهایت اگر شما قادر به پاسخگویی نبودید می توانید از طریق یک پیام صوتی ضبط شده از مشتری خود بخواهید که پیام مورد نظر خود را برای شما قرار دهد تا در آن ضبط شود.

بر اساس این موارد بیان شده این توصیه را برای صاحبان کسب و کار خواهیم داشت اگرمی خواهید در تجارت خود موفق تر باشید بهتر است که بتوانید از پیامک صوتی و سیستم های پاسخگو به صورت تجمیع شده استفاده نمایید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو پیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.