مزیت های تجاری پیامک صوتی

مزیت های تجاری پیامک صوتی
09 شهریور 1395
19:00

از نظر شما پیامک صوتی مخاطب زیادی ندارد ولی اگر قسمت فروش شرکت تان بتوانند نکات زیر را رعایت کنند باعث میشود که پیشرفت چشم گیری در مقدار فروش کالا داشته باشید. شما باید از استراتژی هایی استفاده کنید تا بتوانید به حجم مورد نظر از مشتریان برسید. و این مسئله باعث افزایش بازدهی شرکت شما میشود.

استفاده از الفاظ درست و دوستانه

برای این که دلیلی برای زنگ زدن داشته باشید شما باید با لفظی دوستانه دلیل و چرایی تماس خود را برای مشتری مشخص کنید. داشتن متنی خوانا و قابل فهم به شما کمک میکند تا مشتری شرکت شما را به خاطر بسپارد و باعث میشود که مشتری دلیلی برای خرید داشته باشد. و شما باید در پیام به مشتری ثابت کنید که سرویسی که برای آنها فراهم میبینید برای مشتری کارآمد است.

باید اعتماد به نفس داشته باشید

پیام صوتی به اندازه کافی کم جواب هستند ولی شما باید دلیلی به مشتری خود نشان بدهید تا از شما خرید بکنند. شما باید به مشتریانتان انرژی مثبت انتقال دهید و با صدایی گرم اعتماد به نفس خودتان را به آنها نشان دهید. داشتن این خاصیت ها نظر مشتری را برای خرید جلب میکند. هرچه شما اطلاعات مربوطه را بهتر در اختیار مشتری قرار دهید بیشتر به مشتری نشان میدهید که شرکت شما شرکتی با کیفیت و کار آمد است.

مختصر و مفید

شما باید سعی کنید تا پیامتان کوتاه و مفید باشد به این معنا که تمامی اطلاعات را در زمانی کوتاه و با کمی خلاقیت برای مشتری پخش کنید. کمی خودمانی کردن لحن و متن خوانده شده به مشتری حس راحت بودن میدهد و باعث میشود که اعتماد مشتری کمی بیشتر شود و احتمال رد شدن را کمتر میکند. کوتاه کردن زمان پیامک صوتی شما این اجازه را میدهد که فرستادن آن راحت تر باشد.

مطالعه داشته باشید.

حتی اگر تمامی تکنیک های بالا را استفاده کنید یکی از کلیدی ترین آنها را جا گذاشته اید و  آن هم جمع آوری اطلاعات درباره ی مشتریان شما است. برای این کار شما باید اول از شرکت خودتان شروع کنید، در واقع شما باید اطلاعاتی مربوط به بهترین زمان تماس، بیشترین کالای فروخته شده و نوع درخواست مشتری در دست داشته باشید. دانستن نکاتی ریز مانند کالای مورد علاقه مشتریان میتواند تاثیر زیادی در حجم فروشتان داشته باشد.

خلاصه کلام

وقتی که شما برای شرکت و یا کسب و کار شما بهترین استراتژی را مشخص کردید شما میتوانید پیامک صوتی موثری  برای خودتان داشته باشید ولی اول آن را تست کنید و بهترین راه برای تست تاثیر پیامتان شما میتوانید آنرا برای تعدادی از مشتریان خود بفرستید و با قابلیت نظر خواهی مشکلات آن را برای شما مشخص کنند. یکی دیگر از این کار ها در اختیار گذاشتن متن و پیام ضبط شده به کارمندانتان است.

  برای دسترسی به مقالات مشابه در خصوص این موضوع می توانیدبه بخش مقالات لیوپیامک مراجعه کنید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.