تاثیر پیامک صوتی انبوه بر بازاریابی موبایل

تاثیر پیامک صوتی انبوه بر بازاریابی موبایل
22 دی 1395
19:00

پیامک صوتی انبوه یک تکنولوژی ارتباطی ساده است که یک پیام صوتی از قبل ضبط شده را به صدها یا هزاران نفر در بازه های زمانی کوتاه ارسال می کند. بیشترین کاربرد آن برای هشدار به انجمن ها ، انواع اعلان ها ، کاربردهای تجاری و یا برای مقاصد توسعه ای می باشد.

این نوع از پیام های صوتی انبوه می تواند کاربردهای زیادی در طیف وسیعی داشته باشد. مانند کمپین های سیاسی ، تحقیقات در مورد مشتریان ، بازاریابی موبایل ، خدمات بیداری ، اعلان های اورژانسی و یاد آوری های پزشکی و دیگر مواردی از این دست.

[مرتبط: قدرت پیامک صوتی و سود های آن در کمپین های انتخابات]

پیامک صوتی انبوه یک پیام صوتی از پیش ضبط شده است که می توانید آن را به تعداد زیادی از افرادی که دارای شماره های ثابت و همراه در سراسر کشور هستند ارسال نمایید. این نوع از تماس های صوتی کاملا کامپیوتری بوده و برنامه مرتبط با آن از یک لیست برای برقراری تماس با شماره های مختلف استفاده می کند و آن پیام ضبط شده را برای شماره های گرفته شده پخش می کند. این فرآیند یک مزیت عالی دارد و آن این است که با این روش شما بیشترین سطح تعامل و ارتباط شخصی را با مشتری برقرار خواهید نمود.

همچنین این امکان وجود دارد که شما بتوانید این پیام از قبل ضبط شده را به هرزبانی که مایل باشید برای تمامی بخش های کشور ارسال نمایید. و می توان گفت که شاید مهم ترین مزیت این کار این است که شما در یک بازه زمانی کوتاه می توانید به طیف وسیعی از مردم از لحاظ جغرافیایی و یا زبانی دسترسی پیدا کنید.

شما باید این را مد نظر داشته باشید که در کشور ما اقشار مختلفی با لهجه ها و گویش های متفاوت زندگی می کنند. بنابراین نیاز است که شما بتوانید با تمامی این مخاطبان ارتباط داشته باشید و یک تجارت همه گیر را ارائه کنید. شما در این مرحله کار آسانی را پیش روی خواهید داشت و کافیست پیامی که می خواهید در معرفی کالا یا خدمات خود ارسال کنید را به همان زبانی که مایل باشید ضبط کرده و آن را برای دیگران ارسال کنید.

خدمات پیامک صوتی انبوه

پیامک صوتی انبوه این اجازه را به شما خواهد داد که بتوانید با مخاطبان خود از طریق یک راه آسان ، سریع و کاملا مقرون به صرفه ارتباط برقرار نمایید. به هر شماره همراه یا ثابتی در کشور می توانید تماس داشته باشید و پیام صوتی خود را به گوش آنها برسانید.

شما به سراغ هر نوع دیگری از تبلیغات که بروید نمی توانید آن را با پیامک های صوتی انبوه مقایسه کنید و موفقیت هایی که از این طریق به دست خواهید آورد را هرگز در مدل های دیگر بازاریابی پیدا نخواهید کرد.

هزینه های تبلیغاتی در جاهایی مانند روزنامه ها و مجله ها بسیار گران است و همچنین امروزه با وجود پیشرفت های زیادی که در عرصه موبایل و میزان دسترسی افراد به اینترنت به دست آمده است دیگر افراد کمتر به سراغ این نوع از ابزارهای تبلیغاتی حرکت می کنند. همچنین تبلیغات در جاهای دیگر مانند رادیو و تلویزیون هم دارای هزینه های هنگفتی می باشد که هر شرکتی قادر به پرداخت آنها نیست.

از سوی دیگر روش های گفته شده تنها تا درصدی از میزان تعامل و رضایت مندی را با مشتری برآورده می سازد. زیرا این نوع از تبلیغات حالتی عمومی دارد و شما برای اینکه بتوانید تجارت و یا خدمات خود را به نحو بهتر و  موثرتری معرفی نمایید لازم است که از یک سطح ارتباط تنگاتنگ با مشتری خود داشته باشید. بنابراین این گزینه بهترین گزینه پیش روی شما از این بابت نیز می باشد.

بازاریابی با پیامک صوتی

مزیت های پنل پیامک صوتی

شما برای ورود به این عرصه از تبلیغات لازم است که یک پنل برای مدیریت کارهای پیامک صوتی خود داشته باشید و ما این پنل را با امکانات خوبی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

[مرتبط : چرا شما برای رونق کسب و کارتان به پنل پیامک صوتی جمعی نیاز دارید]

  • امکان فیلتر کردن شماره ها : شما برای اینکه بتوانید تجارت و تبلیغات خود را به صورت کاملا هدفمند انجام دهید می توانید از این قابلیت استفاده نمایید. این امکان وجود دارد که شما بتوانید از میان اپراتورهای مختلف کشور به صورت انتخابی یکی از آنها را برگزیده و پیام های صوتی انبوه خود را به مشترکین آن اپراتور خاص ارسال نمایید. همچنین امکان تعیین منطقه مکانی برای این پیام ها وجود دارد. مثلا می توانید بگویید می خواهید هزار پیام صوتی را برای مشترکین همراه اول که در یک بخش خاصی از شهر تهران هستند ارسال نمایید. چنین امکانی می تواند به شما کمک کند که بتوانید استراتژی بازاریابی خود را به شکل بهتری پیش ببرید.
  • آپلود شماره های دلخواه : در تعیین لیست کامپیوتری شماره های کسانی که می خواهید پیام های صوتی انبوه شما به آنها ارسال گردد دو گزینه دارید. اول اینکه خودتان یک لیست از شماره هایی که مایل هستید به آنها پیام ارسال شود را معین کنید و به پنل خود آپلود نمایید. این حالت بیشتر برای سازمان ها می باشد و یا آن دسته از افرادی که مسئول گروه ها و تشکل های خاصی مانند تشکل های دانشجویی هستند. اما حالت دوم برای زمانی است که شما خودتان این لیست را در اختیار ندارید و این امکان هست که بتوانید از پایگاه داده غنی پنل خود برای انتخاب شماره ها استفاده کنید. ما این پایگاه داده را طوری ایجاد کرده ایم که تمامی شماره های فعال مشترکین تمامی اپراتورهای کشور در آن وجود دارد و از این رو دست شما برای انتخاب کاملا باز است.
  • دسترسی به شماره های ثابت : این امکان وجود دارد که شما بتوانید به شماره های ثابت موجود در پایگاه داده نیز دسترسی داشته باشید. از آنجایی که پیام شما یک پیام صوتی است پس شماره های ثابت نیز قابلیت دریافت این چنین پیام هایی را از طریق گوشی های ثابت خواهند داشت.
  • تعامل با مشتری : هدف نهایی از بازاریابی به هر نحوی که باشد امکان ایجاد یک سطح ارتباطی قوی تر با مشتریان می باشد. به همین دلیل ما نیز چنین امکانی را فراهم کرده ایم. شما می توانید با تعیین یک سری مقدارهای عددی برای گزینه های مد نظر خود در پیام امکان ایجاد ارتباط با مشتری را فراهم کنید. مثلا در پیام خود بگویید که برای استفاده از فلان خدمات در پایان پیام عدد x را ارسال کنید. به این صورت کاربر می تواند با شما تعامل داشته باشد.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو پیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.