متمایز ترین خدمات سرویس های پیامک صوتی

متمایز ترین خدمات سرویس های پیامک صوتی
04 بهمن 1395
19:00

سرویس پیامک صوتی چیست ؟

پیامک صوتی انبوه در واقع ارسال پیام های از پیش ضبط شده می باشد که می توانید آنها را به صورت انبوه به تعداد بسیار زیادی از شماره ها ارسال نمایید. این سیستم در حالتی یک ivr نیز برای شما به شمار خواهد رفت. و امروزه به صورت گسترده ای از آن استفاده می شود. به پیامک صوتی انبوه تماس های کوتاه انبوه نیز اطلاق می شود.

پیامک صوتی انبوه چگونه کار می کند؟

طرز کار به این صورت است که یک سیستم کامپیوتری که شامل یک پایگاه داده یا لیست از شماره ها به همراه یک فایل صوتی از پیش ضبط شده می باشد. سیستم به صورت خودکار و به ترتیب از ابتدای لیست شروع به تماس گرفتن با این شماره ها کرده و برای هر کدام از این شماره ها فایل صوتی مد نظر را پخش خواهد کرد. همچنین این سیستم توانایی این را دارد که بتواند تماس های موفق و ناموفق را نیز در نظر داشته باشد و یک گزارش کامل از آنها به شما بدهد.

البته شما می توانید خودتان هم یک لیست تهیه کرده تا به شماره هایی که مد نظر دارید تماس گرفته شود اما اگر شما خودتان لیستی ندارید می توانید از پایگاه داده قوی ما که پر از شماره های اپراتورهای کشور است استفاده کنید.

پیاده سازی و توسعه این گونه سیستم ها کار راحتی می باشد. زیرا ما به شما یک پنل کاربری حرفه ای و تحت مرورگر یا همان وب بیس می دهیم که شما از طریق آن می توانید به مدیریت پیام های انبوه خود بپردازید. در این پنل نیز امکانات زیادی برای شما در نظر گرفته شده است که می توانید از آن برای تعیین استراتژی های ارسال و مدیریت حساب های خود استفاده کنید.

مهم  ترین نکات یک پنل پیامک صوتی خوب

پنل پیامک صوتی

 1. تا چه میزان تماس همزمان می تواند در یک لحظه شبیه سازی شود. این نکته بسیار مهمی است که پنلی که شما در اختیار دارید دارای چند خط تماس باشد. به عنوان مثال در هر لحظه به چند شماره منحصر به فرد می تواند تماس حاصل شود. زیرا تعداد این تماس ها مهم است. ممکن است که شما بخواهید در یک بازه زمانی کوتاه مثلا 1000 تماس صوتی داشته باشید که این کار با داشتن تعداد کمی دروزاه تماس از سوی پنل امکان پذیر نخواهد بود. همچنین در برخی از موارد شما تنها یک فرصت کوتاه برای اطلاع رسانی دارید و یا اینکه می خواهید در یک زمان خاص به مشتریان شما اطلاع داده شود. پس وجود تعداد گیت های تماس گیرنده بسیار مهم می باشد.
 2. از آنجایی که در هر تماس شما در واقع یک فایل صوتی را پخش می کنید. بنابراین زمان هر تماس برابر است با زمان فایل صوتی از قبل آماده شده شما. توصیه ما بر این است که برای کارایی بهتر سیستم شما زمان پیام های خود را بین 30 ثانیه تا حداکثر 60 ثانیه نگه دارید.
 3. امکان تهیه گزارش گیری های زنده و لحظه ای از میزان تماس های گرفته شده ، تماس های موفق و همچنین تماس های ناموفق برای شما در سیستم وجود دارد. با این قابلیت شما می توانید معین کنید که چه میزان از تماس ها در چه ساعت هایی با اقبال و پاسخگویی بهتری مواجه شده است. بنابراین می توانید یک تجدید نظر در زمان ارسال پیامک های صوتی خود داشته باشید. با تغییر زمان و بازه ارسال پیامک های صوتی خود می توانید به بهبود وضعیت و بیشتر شدن مشتریان خود کمک کنید. این نکته برای تجارت ها و شرکت هایی که خدمات می فروشند بسیار مهم است زیرا می توانند با یک برنامه ریزی درست در زمان ارسال پیام ها میزان استفاده از خدمات توسط مشتریان را به طرز چشم گیری افزایش دهند.
 4. پرداخت پول فقط به ازاء تماس های موفق . وقتی که شما بتوانید لیستی از تماس های ناموفق و موفق را داشته باشید می توانید یک مقایسه مهم انجام دهید که در شرکت ما تنها برای تماس های موفق از شارژ اولیه شما کاسته خواهد شد. این کار برای شرکت های کوچک و کسانی که بودجه محدودی دارند بسیار مهم است و یک امتیاز بزرگ به شمار خواهد آمد. زیرا اکثر شرکت هایی که در این حوزه کار می کنند و پنل های پیامک صوتی در اختیار مشتریان قرار می دهند هزینه تماس ها را به ازاء تمامی تماس های موفق و ناموفق به شمار می آورند.
 5. برنامه ریزی برای تماس مجدد در مورد تماس های ناموفق . با استفاده از گزارش به دست آمده شما می توانید برای تماس های ناموفق خود برنامه ریزی داشته باشید. بهترین کار این است که شماره های ناموفق را در یک لیست جداگانه ذخیره کرده و سعی کنید تا با این شماره ها هم در همان زمان های تماس های موفق استفاده کنید.

[مرتبط : چرا شما برای رونق کسب و کارتان به پنل پیامک صوتی جمعی نیاز دارید]

کاربردهای پیامک صوتی انبوه

در این زمانه ها بسیاری از مردم ، شرکت ها ، سازمان ها ، تشکل های اجتماعی ، گروه های مختلف و بسیاری دیگر از امکانات پیامک های صوتی استفاده می کنند.

 • سیستم های هشدار و سیستم های به یاد آوری
 • سیستم های یادآوری مطالبات معوقه
 • ثبت خودکار نظرات
 • ثبت نتایج مورد نظر در تحقیقات مردمی
 • تحقیق در مورد میزان رضایت مشتریان از محصولات شرکت
 • تبلیغات برای کالاها و خدمات ارائه شده در شرکت ها

مزایای پیامک صوتی انبوه

شما با استفاده از پیامک صوتی انبوه می تواند یک ارتباط کاملا نزدیک تر و موثر تری را با مشتریان خود نسبت به دیگر متدهای تبلیغاتی مانند پیام های متنی انبوه داشته باشید. در مورد پیام های متنی خیلی از مردم تا خط اول را می خوانند و متوجه می شوند که تبلیغات است آن پیام را از گوشی خود حذف می کنند اما صدا و شنیدن همیشه تاثیر بسیار بیشتری بر روی مردم داشته است و میزان مقبولیتی که در این حالت وجود دارد بیشتر از پیام های متنی است. به همین دلیل شانس شما برای جذب مشتری بسیار بیشتر است.

[مرتبط : ارتقاء تجارت به وسیله تبلیغات پیامک صوتی و ایمیلی]

در مورد هزینه ها هم باید گفت که نسبت به دیگرروش های بازاریابی شما یک گام جلوتر خواهید بود. هزینه های تبلیغات درروزنامه ها و دیگر جاها نیز بسیار بالاست و شما می توانید با یک هزینه معقول تر به تعداد بیشتری از مشتریان دست یابید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.