ضرورت های بازاریابی از طریق صدا

ضرورت های بازاریابی از طریق صدا
26 بهمن 1395
19:22

اولین گامی که شما باید در جهت داشتن یک بازاریابی خوب بردارید این است که باید نقاط ضعف و قدرت شرکت خود را به خوبی شناسایی کنید و بر اساس این نکته ها باید استراتژی متناسب با آن را در مورد بازاریابی طراحی کنید. به همین دلیل شما باید بتوانید در ابتدا یک توصیف کامل و خوب از شرکت خود داشته باشید و براساس معیارهایی که در آن ایجاد نموده اید یک طرح و برنامه کامل مدون برای آن شکل دهید.

در این مقاله می خواهیم به شما این نکته را یاد آور شویم که می توانید با شناخت کامل شرکت خود یک استراتژی کامل و معین را در مورد بازاریابی از طریق صدا برای خود ایجاد کنید. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که استراتژی های بازاریابی یا همان مارکتینگ اصولا زمان بر هستند و در بلند مدت می توانند خود را نشان دهند.

[مرتبط : پیامک صوتی انبوه بهترین ابزار برای بازاریابی ]

شما حتما تا کنون با روش ها وابزارهای گوناگونی در این زمینه کار کرده و یا آشنایی دارید و می دانید که انتخاب یک روش درست در این کارها آنچنان هم که می گویند کار ساده ای نخواهد بود. در سال 2014 طی یک تحقیق ثابت شده است که شرکت هایی که توانسته اند از طریق تلویزیون اقدام به بازاریابی نمایند بیشترین سود ممکن را برده اند و این در حالی است که بازاریابی از طریق تنها صدا در جایگاه دوم این رتبه بندی قرار دارد و ابزارهای دیگر مانند پیامک های متنی و تبلیغات در روزنامه ها و اینترنت در جایگاه های بعدی هستند.

به دلیل اهمیت بالایی که صدا در بازاریابی دارد و اینکه هزینه های بازاریابی از طریق تلویزیون بسیار سرسام آور است به همین دلیل شما یا هر کسی دیگر که به عنوان یک شرکت متوسط ، کوچک و یا تازه بنیان هستید دوست دارید که موثر ترین نوع تبلیغات را با کمترین هزینه داشته باشید.

مشخص نمودن هدف ها

لازم به توضیح اضافی نیست وقتی که بگوییم اگر شرکتی اهداف و اولویت های خود را معین نکند قطعا روزی با شکست مواجه خواهد شد. شما بدون اینکه اهداف خود را معین کنید نمی توانید در بازاریابی های خود نیز به درستی عمل کرده و آنها را برای مشتریان خود ایجاد کنید. یعنی شما نمی توانید به درستی مشتریان هدف خود را شناخته و یا اینکه با توجه به خدمات خود برای آنها دام های بازاریابی را پهن کنید. بنابراین زمانی که شما به تمامی اهداف و چشم اندازهای خود واقف باشید می  توانید به همان شیوه نیز در این بازاریابی موفقیت کسب کنید.

صرفه جویی در وقت و پول

بعد از اینکه شما استراتژی کلی بازاریابی خود را معین کردید زمان آن رسیده است که برای پیاده سازی این طرح از افراد مستعد و با تجربه کمک بگیرید. در این حالت شما زمان اضافی را از دست نخواهید داد و هزینه های اضافی دیگری را نیز بابت آزمون و خطا در مورد عملکرد صحیح یا نادرست این استراتژی های صرف نخواهید کرد. شما در این زمان باید به صورت کاملا متمرکز بر روی مقوله بازاریابی از طریق صدا توجه داشته باشید و تمامی ابزارها و امکانات این شیوه را در راستای اهداف تعیین شده به کار ببرید. بدین صورت این مزیت برای شما ایجاد خواهد گردید که روی مسائلی سرمایه گذاری کنید که از بازگشت سرمایه خود مطمئن شوید.

پیدا کردن استثناها در مورد خودتان

یکی از فازهایی که شما در امر بازاریابی باید به آن توجه زیادی داشته باشید این است که بتوانید نکاتی را که باعث ایجاد تمایز میان شما و شرکت های رقیب می باشد را پیدا کرده و روی آنها به صورت ویژه کار کنید. شما به عنوان اولین گام باید این نکته را پیدا کنید که مخاطب شما چه نوعی از افراد جامعه هستند و اینکه شما این نوع از افراد را در کجاها می توانید پیدا کنید.

وقتی که شما نقاط قوت و ضعف بازاریابی خود را به خوبی شناسایی کنید آنگاه از لحاظ نیروی انسانی می توانید به صورت بهینه تری کار کنید. حتما تعداد شرکت هایی که کار مشابه شما را انجام می دهند بسیار زیاد هستند و شما باید به دنبال راه های جدیدی باشید که از طریق آن بتوانید یک وجه تمایز میان خودتان و دیگر رقبای خود داشته باشید.

پیشنهاد ما و پیشنهاد تمامی کسانی که در کار بازاریابی نوین فعال هستند این است که شما استفاده از صوت را به عنوان با اولویت ترین ابزار تبلیغاتی در نظر داشته باشید زیرا با توجه به تاثیر فوق العاده ای که صدا نسبت به دیگر ابزارها در بازاریابی دارد باید بتوانید از این ظرفیت برای کارهای خود سود ببرید.

[مرتبط : بازاریابی پیامک صوتی جمعی: وسیله ای قدرتمند برای جذب مشتری ]

بازگشت سرمایه را جدی بگیرید

بازگشت سرمایه

قطعا هر سرمایه گذاری که در شرکت شما شروع به فعالیت کرده است می خواهد سودی را از این کار اقتصادی داشته باشد و شما به عنوان کسی که متولی این شرکت هستید وظیفه دارید تا سیاست هایی را تعیین کنید که از بازگشت سرمایه خود مطمئن شوید. زیرا این کار به عنوان یک وظیفه برای شما به حساب خواهد آمد. برای بازگشت سرمایه در تجارت خود نیاز است که معین کنید شما چه کسی هستید ، بازار هدفتان دقیقا کجا می باشد ، چه فاکتورهایی دارید که شما را از رقبای شما متمایز می کند و با این اصول می توانید کاری کنید که از بازگشت سرمایه خود تا حدی مطمئن باشید.

تبیین استراتژی در جهت کاهش نیروی انسانی

همان طور که شما می دانید و در این مقاله نیز بیان شد برای اینکه شما بتوانید یک پلان استراتژیک در مورد بازاریابی را به خوبی پیاده سازی کنید نیاز به استفاده از افراد متخصص دارید. وقتی که شما یک پلان هوشمندانه داشته باشید که در آن میزان و کیفیت نیروی انسانی متخصص نیز دیده شده باشد آنگاه می توانید در هزینه های مرتبط با آن نیز تا حد زیادی صرفه جویی داشته باشید.

مزایای طرح استراتژیک بازاریابی با دید کاهش نیروی انسانی :

  1. معین شدن هدف و مسیر دقیق تر در تبیین و شرح وظایف اعضای تیم بازاریابی
  2. سرمایه گذاری در مورد فرصت های صددرصدی و کاهش هزینه های مرتبط با طرح های با ریسک بالا
  3. توانایی در توصیف صحیح بازار هدف

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.