پیام صوتی راهی برای افزایش فروش محصولات و خدمات

پیام صوتی راهی برای افزایش فروش محصولات و خدمات
14 بهمن 1395
19:00

باید گفت که استفاده از پیامک صوتی یک روش کاملا سریع و آسان می باشد که شما با صرفه جویی در وقت تان می توانید میزان فروش محصولات خود را به طرز چشم گیری افزایش دهید. شما با استفاده از پیامک صوتی انبوه قادر خواهید تا پیام های صوتی از پیش ضبط شده را برای تعداد زیادی از مشتریان خود ارسال کنید.

طبق تحقیقات انجام شده معین شده است که اگر شما از پیامک صوتی انبوه در بازاریابی خود استفاده کنید آنگاه می توانید از میزان فروش محصولات خود را به شدت افزایش دهید. در واقع شما با ارسال این گونه پیام ها به تیم فروش و بازاریابی خود این فرصت را داده اید که بتوانند با حجم بیشتری از افرادی که می خواهند از خدمات یا کالاهای شما استفاده نمایند ارتباط داشته باشند. همچنین با ایجاد امکان قرار دادن پیام می توانید کاری کنید که آنها بتوانند درخواست های خود مبنی بر استفاده از خدمات شما را در سیستم به ثبت برسانند.

راه های متعدد استفاده از پیامک صوتی انبوه

شما می توانید از پیام های صوتی از پیش ضبط شده به همراه گزینه ای برای انتقال زنده استفاده کنید. نحوه کار به این صورت است که شما در پیامک صوتی از پیش ضبط شده خود گزینه هایی را برای مشتریان معین می کنید که آنها با انتخاب هر کدام از گزینه ها می توانند به بخش های مد نظر خود از جمله ارتباط مستقیم با بخش فروش متصل شوند. پس از آن گروه فروش شما می تواند اقدام به ارائه بهتر و حرفه ای تر محصولات یا خدمات شما نماید.

امکان قرار دادن پیام توسط مشتری . بسیاری از این سیستم ها این امکان را به مشتریان می دهند که پیام های مد نظر خود را برای شرکت قرار دهند. یعنی پیام های آنها در صورتی که کسی در آن زمان خاص پاسخگو نباشد ، ضبط شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این کار خیلی معمولی است که بسیاری از شرکت ها آن را انجام می دهند.

همچنین استفاده از پیام های صوتی انبوه این امکان را به شما می دهد که بتوانید با شماره هایی که نتوانسته اند به تماس های شما پاسخ دهند تماس مجدد داشته باشید. وقتی که همه کارمندان بخش فروش شما در حال صحبت با مشتریان است سیستم به صورت خودکار تماس های خروجی خود را قطع می کند تا یکی از افراد بتواند این کار را انجام دهد. این راهکار می تواند تاثیر بیشتری در موفقیت بازاریابی فروش شما داشته باشد.

[مرتبط : فروش بیشتر با استفاده از پیامک صوتی جمعی ]

استفاده از این سیستم پیام صوتی انبوه بسیار آسان می باشد. شما می توانید با رابط گرافیکی و برپایه وب این سیستم به راحتی کنار آمده و ظرف 1 ساعت به تمامی بخش های آن احاطه داشته باشید. حتی این امکان وجود دارد که شما بتوانید به تیم فروش و بازار یابی خود نیز به صورت سریع آموزش داده تا آنها هم بتوانند از این سیستم استفاده کرده و در نهایت میزان فروش کلی محصولات یا خدمات شما را افزایش دهند.

کاربردهای پیام صوتی برای نهادهای خیرخواهانه

کاربردهای پیام صوتی برای نهادهای خیرخواهانه

نهادهای خیر خواهانه و آنهایی که برای داشتن پول بیشتر تلاش نمی کنند و قصدشان کمک به دیگران است نیز می توانند از این سیستم استفاده کنند. بسیاری از این نهاد ها از پیام های صوتی استفاده می کنند تا برای کارهای خیرخواهانه خود حامیان مالی پیدا نمایند. وقتی که این نهادها از پیام های صوتی انبوه استفاده می کنند آنگاه می توانند به میزان زیادی هم در وقت و هم در هزینه های تماس و نیروی انسانی لازم برای این کار صرفه جویی داشته باشند.

در این حالت کارمندان شما به هیچ زمان اضافه ای نیاز ندارند تا بخواهند که پشت تماس های تلفنی آن هدر دهند یا به تماس های ناموفق گوش دهند. استفاده از پیامک های صوتی می تواند میزان هدررفت در هزینه های اجرایی را نیز کاهش دهد. با تعداد کارمندان کمتر ، یک سازمان یا نها خیریه می تواند به مردمان نیازمند بیشتری کمک کند.

[مرتبط : توسعه تجارت با تبلیغات پیامک صوتی انبوه ]

انواع پیام های صوتی و نحوه پیاده سازی آنها

وقتی که این کمپین ها تماس با مشتریان خود برقرار می کنند این تماس ها همزمان به یک سیستم گزارش گیری آنلاین متصل می شود در نتیجه تمامی تماس ها و وضعیت آنها ثبت می شود. اگر تماس ها موفق باشند آنها در بخش تماس های موفق ثبت می شوند و اگر ناموفق باشند و مشتریان بخواهند پیامی قرار دهند می تواند آنها را به بخش صندوق پیام هدایت کند.

وقتی که تماس های صوتی برقرار می شود آنگاه مشتریان شما می توانند با فشردن یک دکمه خاص که البته آن را شما معین می کنید می توانند ارتباط با اپراتور یا تماس زنده را داشته باشند. این راهی است که شما می توانید از آن استفاده کنید تا بتوانید با مشتریان خود در صورت لزوم ارتباط زنده داشته باشید.

شما به عنوان مدیر یک کمپین خیر خواهانه این قابلیت را خواهید داشت که بتوانید در پیام های صوتی خود سوالاتی را مطرح کنید و از مردم بخواهید که بر اساس گزینه هایی که شما معین کرده اید پاسخ هایی را با فشردن کلیدهای معین به شما بدهند. در نهایت می توانید یک گزارش کامل از این مسائل را در اختیار داشته باشید.

یکی دیگر کاربردهای پیام صوتی برای کمپین های خیر خواهانه این است که می توانند وقایع پیش روی را برای دیگران و حمایت کنندگان آنها ارسال نمایند همچنین می توانند پیام های تشکر آمیز را برای حمایت کنندگان مالی نهاد ارسال کنند.

همچنین این امکان وجود دارد که در صورتی که نیاز به دادن اطلاعات بیشتری در خصوص کمپین باشد بتوانند یک تماس زنده نیز با اپراتورهای شما برقرار نمایند. این کار زمانی ارزش خود را نشان خواهد داد که آنها بخواهند نظر یا ایده ای خاص در مورد فعالیت های این کمپین های خیر خواهانه داشته باشند. و نتوانند ایده خود را در قالب تماس صوتی برقرار نمایند پس در این مواقع نیاز است تا شما بتوانید یک راه حل سریع برای این افراد داشته باشید و آنها نظرات خود را بیان کنند.

در نهایت اینکه شما می توانید یک گزارش آماری دقیق نیز از تعداد تماس های انجام شده کل ، تعداد تماس های موفق و تعداد تماس های ناموفق داشته باشید. و بتوانید برنامه ریزی خاص خود را بر روی این بخش ها انجام دهید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.