آموزش ضبط حرفه ای صدا برای تبلیغات پیامکی

آموزش ضبط حرفه ای صدا برای تبلیغات پیامکی
08 اسفند 1395
19:00

اگر شما مشغول خواندن این مطلب هستید شاید جز آن دسته از کسانی باشید که در مقالات ما را نیز خوانده باشند. تمامی مقالات ما در حوزه تبلیغات با استفاده از تلفن همراه می باشد و ما قصد داریم تا در این مقالات بیشترین و مرتبط ترین مقالات را قرار دهیم. اما شاید هم جز آن دسته از کسانی باشید که به یک باره از طریق جستجوهای گوگل وارد این مقاله شده اید.

خب اجازه بدهید بگوییم که ما نمی خواهیم به شما ضبط حرفه ای صدا به صورت صرف را انجام دهیم و می خواهیم تا شما را با ملزومات و استانداردهای ضبط صدا در مورد تبلیغات پیامک صوتی آشنا سازیم. همانگونه که می دانید تبلیغات پیامک صوتی از جمله موثرترین متدهای تبلیغاتی می باشد که ما باید از آن استفاده کنیم. زیرا میزان موفقیت این گونه از پیام ها و روش های تبلیغاتی بیشتر از دیگر موارد است.

[مرتبط : توسعه تجارت با تبلیغات پیامک صوتی انبوه ]

پیامک صوتی تبلیغاتی چیست؟

همانگونه که از نام آن پیداست اینگونه از پیامک ها در واقع صداهای از پیش ضبط شده هستند که شما می توانید آنها را به گوش تعداد زیادی از مردم برسانید. به این معنا که شما یک پیام مورد نظر را از طریق یک نرم افزار ضبط صدا آماده کرده و آن را از طریق سیستم پیامکی به گوش دیگران می رسانید.

برای این کار شما کار سختی نخواهید داشت و کافیست تا در سایت ما ثبت نام داشته و  از امکانات پنلی که در اختیار شما قرار گرفته است برای بازاریابی پیامک صوتی خود استفاده کنید. به طور خلاصه باید گفته که روند کار به این صورت است که شما یک پیام مد نظر خود را با هر شیوه ای که می توانید ضبط کرده سپس آن را به داخل پنل خود آپلود می کنید سپس یک مجموعه از شماره ها را انتخاب کرده و دکمه ارسال را میزنید. سیستم به صورت خودکار از ابتدا تا انتهای لیست شماره ها با تک تک آنها تماس حاصل کرده و پیام ضبط شده شما را برای آنها پخش می کند.

اما نکته ای که در این مورد وجود دارد و باعث شده است که ما این مطلب را قرار دهیم این است که برای اینکه پیام ضبط شده شما اثر بخشی لازم را داشته باشد و بتواند اهداف بازاریابی شما را پوشش دهد لازم است که بر اساس یک سری استانداردهایی این پیام ضبط گردد. این استانداردها در میزان کیفیت پیام بسیار موثر هستند. شما به عنوان یک فرد عادی توانایی این را ندارید که به صورت حرفه ای صدا ضبط کنید بنابراین می خواهیم شما را با یک نرم افزار مخصوص ضبط حرفه ای صدا اشنا سازیم.

نرم افزار ضبط صدای Wave Pad Sound Editor

شما می توانید این نرم افزار را از داخل پنل پیامک خود دانلود کنید. کار با این نرم افزار بسیار آسان است و وقتی که شما وارد این پنل می شوید می توانید به راحتی دکمه ضبط را در آن پیدا کنید. با فشردن این دکمه می توانید اقدام به ضبط صدا کنید. همچنین اگر شما می خواهید فایل صوتی جداگانه ای دارید می توانید آن را به داخل نرم افزار آورده و تغییرات لازم را نیز بر روی فایل مورد نظر خود اعمال کنید.

اگر شما مایل باشید که بخشی از صدای مورد نظر خود را بریده و یا آن را حذف کنید کافیست تا آن بازه از صدا را انتخاب کرده و از دکمه های کات یا دیلیت استفاده کنید. این نرم افزار قابلیت های حرفه ای بیشتری نیز در اختیار شما قرار می دهد از جلمه اینکه شما می توانید برای تقویت کیفیت صدای ضبط شده بر روی بخش effects کلیک کرده و از این قسمت تنظیمات لازم را انجام داده و نویز صدای موجود در صحبت های خود را بگیرید.

اگر مایل باشید که کل فایل صوتی خود را تقویت کنید کافیست که گزینه amplify را استفاده کنید. در این حالت نیز شما می توانید کل فایل و یا بخشی از فایل را انتخاب کرده و سپس ویرایش را انجام دهید. همچنین گزینه ای به نام normalize وجود دارد که برای تنظیم اوج صدا می باشد. اما اگر قصد تنظیم صدا به صورت پیشرفته تر را دارید می توانید آن را تغییر دهید.

علاوه بر همه این ها بخشی به نام افکت های مخصوص نیز در نرم افزار تعبیه شده است که در صورتی که افکت های پیش فرض جوابگوی نیازهای شما نباشد می توانید از این افکت ها نیز استفاده کنید.

اما هدف ما از این مقاله این است که به شما بگوییم تاثیر نویز در ضبط صدا بسیار بالا می باشد. اما این مسئله با وجود نرم افزارهای مختلف کاملا قابل حل می باشد. از جمله فاکتورهای مهم در اثر بخشی صدایی که شنوندگان یا مشتریان می شنوند این است که شما باید یک صدای کاملا واضح و شفاف را ضبط کنید و آن را برای مخاطبان خود پخش کنید. اگر شما نتوانید صداهای باکیفیتی را تولید کنید آنگاه هرگز نخواهید توانست که توجه مخاطبان را به خود جلب کنید.

[مرتبط : پیامک صوتی چیست؟ ]

وقتی که افراد می خواهند به یک پیام تبلیغاتی آن هم از نوع تجاری آن گوش دهند باید تنها و تنها یک صدا و آن هم با کیفیت بالا را بشنوند و نه دیگر صداها را . البته خبر خوش این است که شما اگر وقت و حوصله کافی برای ضبط حرفه ای صدا و کار با نرم افزارهایی از این دست را هم ندارید باید گفت که جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و شما می توانید کار ضبط حرفه ای صدا را به استودیوی حرفه ای لیوپیامک بسپارید.

برای این کار کافیست تا شما متن مورد نظر خود را که می خواهید به گوش شنوندگان برسد را در قالب یک فایل متنی آماده کرده و آن را به داخل پنل خود وارد کنید و درخواست تولید پیامک صوتی خود را به گروه ضبط صدا بدهید. همچنین در صورتی که مایل باشید نیز می توانید از آنها بخواهید که برای پیام شما یک موسیقی پس زمینه هم قرار دهند . علاوه بر اینها شما می توانید در مورد فرد گوینده پیام نیز تصمیم گیری کنید و بگویید که مثلا می خواهید پیام شما را یک زن یا یک مرد بخواند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.