کاربردهای پیامک صوتی انبوه در یاد آوری های وقایع

کاربردهای پیامک صوتی انبوه در یاد آوری های وقایع
18 بهمن 1395
19:00

پیامک صوتی انبوه یک ابزار فوق العاده بری ارسال اعلان ها و یادآوری های مختلف می باشد. بسیاری از سازمان های غیر انتفاعی ، باشگاه ها ، مدرسه ها و کسب و کارهای مختلف برای اعلام سیاست های هفته ای ، ماهانه و حتی سالانه خود از آن بهره می برند. شما کافیست که بتوانید با قابلیت های بسیار این سیستم آشنا شده و پس از آن در کارهای خود از آن بهره ببرید.

یاد آوری برای مشتریان

وقتی که شما یاد آوری های مهمی برای مشتریان خود داشته باشید و بخواهید این یادآوری ها را به آنها اعلام کنید کافیست تا از پیام های صوتی از پیش ضبط شده برای این کار استفاده نمایید. این کار باعث کاهش استفاده از نیروی انسانی ، صرفه جویی در وقت و هزینه ها می باشد. بسیاری نیز از این سیستم با معرفی فشردن کلید 1 جهت ارتباط با اپراتور استفاده می کنند. این حالت زمانی به کارمی آید که شما بخواهید بین خودتان و مشتریان اطلاعاتی را ردوبدل نمایید.

به عنوان مثال پزشکان می توانند از این سیستم برای اطلاع رسانی به بیماران جهت یک سری از کارهای برنامه ریزی شده استفاده کنند. اگر آنها از تماس های صوتی استفاده نمایند آنگاه می توانند پیام هایی را نیز برای پزشکان خود قرار دهند. این یک سیستم قدرتمند برای آن دسته از مراکز درمانی می باشد که می خواهند در کمترین زمان ممکن به طیف زیادی از مخاطبان خود دسترسی داشته باشند.

[مرتبط : مزایای پیامک صوتی در جذب مشتریان بیشتر برای تجارت ها ]

یاد آوری اعضای تیم برای وقایع

استفاده از این سیستم اطلاع رسانی برای کسانی که مدیریت سازمانی را برعهده دارند نیز بسیار مفید می باشد. از هر چیزی مانند کلوپ های شبانه ، انجمن های مردمی، انجمن های خیرخواهانه ، کلیساها و بسیاری جاهای دیگر از این شیوه برای دسترسی به طیف عظیمی از مشتریان استفاده می کنند. زیرا امروزه با توجه به تغییراتی که ایجاد می شود و نیازه به بروز رسانی این تغییرات در همه بخش های هر سیستم کاری می باشد بنابراین باید به دنبال راهی بود که بتوان این تغییرات را به صورت سریع برای مردم اعلان نمود.

البته شما می توانید به جای این سیستم از ایمیل یا پیامک های متنی نیز استفاده کنید. اما در بسیاری از مواقع اورژانسی شما نیاز به این دارید که سریعا در یک بازه زمانی کوتاه به مشتریان خود دسترسی داشته و اینکه ممکن است حجم اطلاعاتی که می خواهید اعلام کنید بیش از یک متن باشد و نیاز باشد که یک تماس تلفنی برقرار شود.

در مقایسه با تماس های صوتی انجام شده از طریق نیروی انسانی این کار هم سریعتر انجام می شود و هم اینکه هزینه مالی بسیار کمتری را در مقایسه با روش تماس صوتی خواهد داشت. ارسال یک پیام از پیش ضبط شده صوتی به صدها یا هزاران نفر دیگر هزینه بسیار کمتری را نیز خواهد داشت. و این همان دلیلی است که باعث شده است بسیاری از سازمان ها و نهاد ها و حتی صاحبان کسب و کار علاقه پیدا کنند تا از آن استفاده نمایند.

این نوع از سیستم تبلیغاتی انبوه بر پایه آنلاین بودن می باشد. و این کار را برای شما آسان می کند که با آن کار کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک پیام را ضبط کرده ، یک لیست تماس ایجاد کرده و زمان اجرای تماس ها را معین کنید.

یادآوری برای پرداخت ها توسط مشتریان

فرستادن یادآوری برای مشتریان جهت پرداخت های آنان کاری بسیار طاقت فرسا و زمانگیر می باشد. این کار شامل پردازش یک لیست و پیدا کردن کسانی است که بدهی های معوقه دارند و همچنین تماس برقرار کردن با تک تک آنها می باشد. این کار می تواند از طریق ایمیل ، تماس تلفنی و یا روش های دیگر دسترسی به آنها انجام شود.

یادآوری برای پرداخت ها توسط مشتریان

تماس های اتوماتیک این امکان را به شماخواهد داد که بتوانید در ظرف تنها چند دقیقه به صدها نفر از مشتریان خود دسترسی داشته باشید. این سیستم همچنین این امکان را به شما خواهد داد که بتوانید نوع سوالاتی که می خواهید در پیام خود مطرح کنید را نیز معین کنید.

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که یک لیست از تمامی کسانی که می خواهید این نوع یادآوری را برای آنها ارسال کنید تهیه کنید. بسیاری از کسانی که در این کار هستند از لیست های اکسل استفاده می کنند که کار سازمان دهی لیست شما را بسیار آسان خواهد کرد. معمولا با این نوع از لیست ها شما فقط به یک لیست دیگر از شماره تلفن ها نیاز خواهید داشت. وبا این کار شما باید تک تک شماره ها و نام ها را خوانده و با آنها تماس حاصل کنید.

[مرتبط : متمایز ترین خدمات سرویس های پیامک صوتی ]

کار بعدی که شما باید انجام دهید این است که یک فایل آغازگر ایجاد نمایید. شما باید این پیام ها را بسیار شیوا و کوتاه تهیه کنید. شما باید قابلیت فراخوانی برای اعمال را نیز در پیام خود در نظر داشته باشید. همانند همان کلید 1 که در بالاتر به آن اشاره کردیم. اینکه شما بتوانید کارهای مشتری را با تعداد کمتری کلیک یا زدن کلید انجام دهید خیلی بهتر از این است که بخواهید تعداد زیادی کلید را در آنجا داشته باشید. و آخرین چیزی که شما باید آن را تهیه کنید یک لیستی از پرداخت های آنان می باشد و این بدان معناست که شما با این سیستم قصد دارید کار پرداخت را برای آنها آسان سازید.

در نهایت شما نیاز دارید که یک پیام دلخواه خود را ضبط کرده و آن را به صورت همگان پخش کنید. کیفیت پیامی که شما ضبط کرده اید نیز بسیار مهم می باشد. شما باید صدایی با کیفیت بالا و بدون داشتن کیفیت پایین داشته باشید. کیفیت پایین شامل کلمات عامیانه ، غیرجذاب و امری می باشد. یکی از بهترین راه هایی که شما می توانید از طریق آن مطمئن شوید که پیام شما به درستی ضبط شده است این است که از یک استودیوی ضبط صدای حرفه ای برای این کار کمک بگیرید. و یا اینکه می توانید یک نرم افزار ضبط صدای حرفه ای استفاده کنید و از یک میکروفون قوی برای این کار استفاده کنید. برای بررسی میزان کیفیت آن هم می توانید از دوستان خود کمک بگیرید و از آنها بخواهید که پیام شما را گوش داده و نظر خود را در رابطه با آن اعلام نمایند.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.