استراتژی های پیامک صوتی برای فروش بیشتر محصولات

استراتژی های پیامک صوتی برای فروش بیشتر محصولات
26 آذر 1395
19:00

گذاشتن پیام صوتی یکی از کانال های مهم برای فروش بیشتر محصولات است. شما ممکن است در طول روز تعداد زیادی از این دست پیام ها دریافت کرده باشید. اما در مورد کسانی که می خواهند محصولات خود را به فروش برسانند شاید کمتر باشد. اگر شما بتوانید یک پیامک صوتی خوب تهیه کنید و آن را برای مشتریان خود ارسال کنید آنگاه می توانید یک رشد چشمگیر در کارها و میزان فروش محصولات یا خدمات خود را ببینید.

اما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که یک پیامک صوتی تنها یکی از کانال های جلب مشتری برای فروش بیشتر محصولات می باشد. یک تماس صوتی می تواند تاثیر خیلی زیادی نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی داشته باشد.

به همین دلیل ما قصد داریم تا در این مقاله شما را با روش ها و تکنیک های پیام صوتی آشنا کرده تا بتوانید میزان فروش محصولات خود را افزایش دهید.

 1. همیشه مفهوم را منتقل کنید

آماده سازی مفهوم در پیام همیشه می تواند موثر باشد. مخاطبان شما ممکن است هر روز تعداد زیادی از این دست پیام ها داشته باشند. اما شما چطور می توانید خود را از این افراد و رقبا متمایز کنید؟ پاسخ ایجاد مفهوم است. باید گفت که ما در جهانی زندگی می کنیم که دیگر محتوا پادشاه نیست بلکه این مفهوم است که پادشاهی می کند. به عنوان مثال ، شانس شما خیلی بیشتر خواهد بود و می توانید پاسخ را دریافت کنید اگر شما توجه آنها را به اضافه کردن محتوای خود به یک شبکه اجتماعی یا اشاره و معرفی یک کتاب داشته باشید. این روزها افراد زیاد وقت و حوصله ندارند که بخواهند تمامی محتوای شما را بخوانند یا گوش دهند پس شما باید سعی کنید تا در کمترین زمان ممکن مهم ترین بخش پیام خود را به صورت کاملا زیرکانه و هوشمندانه ای به مخاطب خود منتقل کنید.

 1. یک ارزش واقعی را پیشنهاد دهید

همیشه سعی کنید تا یک جنبه باارزش از کار خود را به مشتریان خود نشان دهید تا آنها بتوانند دریابند که برای نیازهای آنها نیز برنامه ریزی داشته اید. به عنوان مثال وقتی که صحبت از استفاده از پیام صوتی برای فروش بیشتر می شود شما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که باید مسئله خود و مشکل مشتری را طوری بیان نمایید که آنها احساس کنند راهکار شما می تواند به راستی میزان فروش محصولات آنها را افزایش دهد. و این گونه است که شما می توانید خدمات خود را در کنار نیازهای مشتری به فروش برسانید. زیرا همه مردم به دنبال این هستند که بتوانند یک راهکار تازه برای حل مشکل خود به دست آورند.

 1. آز آنها بپرسید که چه چیزی نیاز دارند

از اینکه از مشتری خود بخواهید که بگوید دقیقا چه چیزی می خواهد خجالت نکشید. زیرا شما با این کار در واقع می توانید نیازهای آنها را به صورت بهتری شناسایی کنید.

 1. اطلاعات تماس خود را دو مرتبه بدهید

شما یک دلیل به آنها داده اید که بخواهند دوباره با شما تماس داشته باشند ، پس حالا نوبت آن است که این اجازه را به آنها بدهید که بتوانند اطلاعات شما را روی کاغذ بنویسند بدون اینکه بخواهند به جز آن چیز دیگری را بشنوند. اطلاعات حساس و حیاتی خود را دوبار تکرار کنید. که شامل نام ، نام شرکت و شماره تماس می باشد.

 1. اشتیاق و انرژی خود را به کار بگیرید

اینکه شما بتوانید شور و حرارت خود را به عنوان بهترین شرکت معرفی کرده و با این دید بتوانید اقدام به معرفی و بازاریابی خود کنید. مردم همیشه دوست دارند با برنده ها و افراد و شرکت های مهم و با اعتماد به نفس کار کنند. به قول یکی از بازاریابان آمریکایی که گفته است: اینکه شما تا چه حد بتوانید در معرفی شرکت خود ، با اطمینان و پر غرور صحبت کنید آنگاه این اعتماد به مشتری شما نیز منتقل شده و آنها این احساس را خواهند داشت که با یک شرکت یا نهادی کار می کنند که می تواند از پس کارهای بیان کرده به خوبی برآید.

 1. مختصر بنویسید!

ضبط پیامک صوتی

این نکته مهم را همیشه به یاد داشته باشید که مشتریان شما وقت کافی برای گوش دادن به پیام های صوتی خیلی طولانی ندراند. پیام صوتی خود را به صورت کامل کوتاه ضبط کرده و سعی کنید تا در همان زمان کوتاه این پیام اصلی خود را منتقل نمایید. و شما با انجام این تکنیک به مشتری خود خواهید گفت که به وقت باارزش آنها احترام گذاشته اید. طبق تحقیقات انجام شده حداکثر میزان زمانی که شما می توانید به یک پیام تجاری اختصاص دهید در حدود 30 ثانیه می باشد. پس باید بتوانید از این فرصت استفاده کرده و تمامی مفهوم های مهم را در پیام خود بگنجانید.

 1. خودکار سازی

شما به عنوان یک شرکت یا نهادی که قصد دارد کار بازاریابی را انجام دهد باید بتوانید علاوه بر جذب مشتری کارها و تبلیغات خود را به صورت بهینه نیز انجام دهید. باید مثلا برای یک خدمت الکترونیکی این نکته را به مشتریان خود انتقال دهید که آنها می توانند تنها با یک کلیک به تمامی خواسته و اهداف خود دسترسی داشته باشند. یعنی می توانند با یک کلیک اقدام به ضبط پیام تبلیغاتی خود کنند. و می توانند تنها با یک کلیک دیگر به یک بخش دیگر در برنامه تبلیغاتی شما بروند.

 1. ایستادگی نمایید

شما باید روی مشتریان خود به خوبی کارکنید و صرفا با ارسال یک پیام صوتی آنها را به حال خود رها نکنید. زیرا تحقیقات نشان داده است که پیگیری کردن افراد در تبلیغات می تواند نقش موثری داشته باشد.

 • تنها 11 درصد از تماس ها در اولین تماس می توانند بازگشت تماس داشته باشند.
 • 22 درصد از افراد در تماس دوم پاسخ داده و یا خودشان اقدام به برقراری تماس می کنند.
 • 33 درصد از افراد در تماس سوم تمایل پیدا می کنند تا به پیامک صوتی ارسال شده پاسخ دهند.

 

 1. هرگز به موفقیت های بیرون خود اشاره نکنید

هر تلاشی که شما در بیرون از حوزه پیامک صوتی داشته اید برای همان جا بوده است. همچنین تکیه کردن بر عدم موفقیت های قبلی نیز می تواند تاثیر بسیار منفی ای در کار شما داشته باشد. زیرا هر آنچه که شما پیش تر از این انجام داده اید برای همان تلاش و همان مقطع بوده است اما باید از این پس برای داشتن یک برنامه تبلیغاتی خوب برنامه ریزی داشته باشید تا هم اشتباهات گذشته تکرار نشود و هم بتوانید موفقیت های جدیدی را به دست آورید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو پیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.