پیامک صوتی چیست؟

پیامک صوتی چیست؟
28 بهمن 1395
19:00

این کلمه را شما ممکن است که در بسیاری از سایت ها شنیده باشید اما شاید تا به حال به معنای اصلی و منظور آن شرکت از این کلمه ترکیبی دقت نکرده باشید. لاز است که در ابتدا به مفهوم تحت الفظی این دو کلمه به صورت جداگانه اشاره شو.د پیام از لحاظ لغوی به ان مفهومی گفته می شود که ما در روابط روزمره خود سعی می کنیم آن را به دیگران منتقل کنیم. ابزارهای مختلفی نیز ممکن است برای این ارسال مورد استفاده قرار گیرد. از دست و زبان و اشارات دست و استفاده از اجزای صورت مانند چشم و یا حرکات دیگر بدن که به آن زبان بدن نیز گفته می شود. به این مجموعه از ابزارها برای انتقال مفاهیمی که در ذهن داریم گفته می شود.

اما مهم ترین چیزی که در مورد یک پیام وجود دارد این است که شما با چه روشی می خواهید آن را ارائه کنید. و هر کدام از این ابزارهای انتقال تاثیر زیادی در انتقال پیام دارند.

اما پیام صوتی چیست؟

پیام صوتی ، پیامی است که از طریق صوت انتقال می یابد و پیامک صوتی نیز همان است اما در اندازه ای کوچک تر. حال خود این صوت می تواند حالت های مختلفی داشته باشد مانند اینکه شما با یک نفر دیگری به صورت حضوری صحبت می کنید یا اینکه از طریق تلفن با او صحبت می کنید و یا حتی اینکه برای او پیام صوتی می فرستید و یا در صندوق صوتی او پیامی را قرار می دهید. پیامک های صوتی نوعی از پیام های صوتی می باشد که اولا کوتاه باشند و دوم اینکه از پیش ضبط شده باشد.

اما یک صوت به تنهایی نمی تواند به عنوان یک پیام صوتی خوب معرفی گردد. شما باید استحضار داشته باشید که در یک پیام صوتی فاکتورهایی مانند تن صدا ، لحن پیام ، ادبیات به کار برده شده در پیام و بسیاری موارد دیگر وجود دارد که می توانید با رعایت کردن آنها یک پیام صوتی خوب تولید نمایید.

نوعی از پیام صوتی که ما مد نظر داریم به این صورت است که به منظور تبلیغات ، معرفی خدمات و محصولات و دیگر اهداف بازاریابی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

[مرتبط : تکنولوژی پیامک صوتی ]

ساخت پیام صوتی

شرکت لیوپیامک این امکان را به شما خواهد داد که بتوانید پیام های خود را به صورت صوتی ایجاد کرده و آنها را به تمامی شماره های ثابت و همراه در سراسر کشور ارسال نمایید. شما برای این کار می توانید به راحتی در سایت ما ثبت نام کرده و یک پنل کاربری به شما داده خواهد شد و شما از طریق این پنل قادر خواهید بود تا پیام های صوتی خود را ضبط کنید. به طور کلی سه روش برای ضبط پیام های صوتی در پنل پیامکی وجود دارد:

  1. ضبط پیام توسط خودتان

شاید شما دوست داشته باشید که پیام صوتی مد نظر خود را خودتان ضبط کنید. اینکار به شما اجازه داده شده است. شما می توانید خودتان هر نوع پیامی را که مایل باشید را ضبط کرده و سپس این پیام را به داخل پنل پیامکی خود آپلود نمایید. پس از آن می توانید پیام ضبط شده خود را به هر تعداد شماره ای که مایل باشید ارسال کنید.

  1. واگذاری ضبط به استودیو حرفه ای ما

استودیوی ضبط حرفه ای صدا

همانطور که گفته شد برای ایجاد یک پیام صوتی خوب و حرفه ای یک سری فاکتورهایی را باید مد نظر می گرفتیم که یکی از آنها لهن و ادبیات صدای ضبط شده بود. وقتی که شما خودتان اقدام به ضبط صدا می کنید از آنجایی که ممکن است با تکنیک های ضبط حرفه ای صدا آشنایی نداشته باشید آنگاه ممکن است که این صدای ضبط شده توسط خودتان کارایی و تاثیرگذاری لازم را نداشته باشد. به همین دلیل توصیه اکید مابر این است که شما پیام صوتی مد نظر خود را از طریق یک فایل به داخل پنل پیامکی خود آپلود کرده و درخواست تبدیل متن به پیام صوتی را بدهید. با این کار پیام صوتی شما توسط استودیوی حرفه ای ضبط صدای ما به بهترین شکل ممکن برای شما ضبط می گردد.

  1. ضبط آنلاین

حتی اگر شما امکانات ضبط اولیه صدا را هم نداشته باشید و در صورتی که نخواهید از پیام های صوتی حرفه ای نیز استفاده می کنید می توانید در همان پنل خود اقدام به ضبط آنلاین صدا کنید. یک ویجت ضبط آنلاین صدا به صورت کارآمد در اختیار شما قرار دارد که می توانید از آن نیز برای این کار استفاده کنید.

اهمیت استفاده از پیام های صوتی

در همین سال  2014 بود که نشریه HBR طی یک گزارشی اعلام کرد که استفاده از صدا و موسیقی می تواند یک تکنیک بسیار خوب و کاملا موثر در بازاریابی به شمار آید. این نشریه همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از صاحبان شرکت ها و مشاغل از مزایای بیشمار این تکنیک بازاریابی غافل هستند افزود ، استفاده از پیام های صوتی باعث می شود که شما بتوانید برند خود را به نحو بسیار موثرتری در ذهن شنوندگان و مخاطبان خود جای دهید.

[مرتبط : پیامک صوتی جمعی چیست؟ ]

اهمیت برندینگ صدا

برندینگ صدا یعنی اینکه شما به واسطه صوت بتوانید یک هویت برای برند خود از جنس صوت ایجاد نمایید. به صورت ساده تر باید گفت که وقتی شما به وسیله ابزار صورت اقدام به برند سازی می کنید این توقع را دارید که با شنیدن فاکتورهای مخصوص به برند خود در آن پیام صوتی ، مشتریان به سرعت به یاد برند شما بیافتند. این فاکتور می تواند یک موسیقی منحصر به فرد ، یک متن تبلیغاتی منحصر به فرد و یا حتی یک صدای خاص از یک مرد یا زن باشد.

اما شاید الان شما با خودتان بگویید که خب چرا باید اصلا از برندینگ صدا استفاده کنیم؟ باید گفت که متخصصان حوزه بازاریابی اعلام داشته اند که شما برای یک کار بازاریابی موفق می بایست بتوانید کالای خود را از طریق صدا یا تصویر به بیننده خود منعکس کنید زیرا این دو فاکتور از لحاظ احساسی بر روی مخاطب تاثیر می گذارد و شما برای اینکه بتوانید کالا یا خدمات خود را به فروش برسانید باید بتوانید بر روی احساس مشتری در مورد نیاز به استفاده از کالا یا خدمات خود کار کنید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.