بازاریابی شرکت های بیمه با تبلیغات پیامک صوتی

بازاریابی شرکت های بیمه با تبلیغات پیامک صوتی
03 اسفند 1395
19:00

شرکت های بیمه از جمله پر کاربردترین خدماتی است که مردم بسیار با آن درگیر هستند به همین دلیل این خدمات فی النفسه با جمع عظیمی از مردم سرو کار دارند و هر شغلی که با حجم زیادی از مردم کار داشته باشد می تواند درآمد خوبی برای آن شرکت داشته باشد. اما به دلیل اینکه در بین شرکت های بیمه برای دست یابی بیشتر به مشتریان بیشتر رقابت وجود دارد این شرکت ها دست به تبلیغات گسترده ای زده اند تا بتوانند مشتری بیشتری را به دست آورند. به همین دلیل هر شرکتی سعی دارد تا کاری کند که بتواند خود را به عنوان بهترین شرکت ارائه کننده خدمات معرفی نماید.

برای چنین کاری اینکه شرکت مورد نظر بتواند نوع تبلیغات خود را به گونه ای انجام دهد که خدمات ارائه شده توسط خود را به عنوان خدمات برتر معرفی کند برنده بازی خواهد بود. همانگونه که می دانید تبلیغات در شرکت های بیمه از طریق تلویزیون ، رادیو، روزنامه ها و مجلات نیز انجام می شود. حتی آنها از طریق پیام های متنی انبوه نیز اقدام به بازاریابی می کنند. اما همه این موارد تبلیغاتی هستند که هزینه های زیادی را برای شرکت منبع ایجاد خواهد کرد. و امروزه نیز صرفه جویی در هزینه های تبلیغاتی به یک اصل برای شرکت ها تبدیل شده است و اینکه در کنار این صرفه جویی آنها همیشه مایل هستند که تبلیغاتشان بتواند موثر نیز واقع شود. در این مقاله می خواهیم تا شما را با یک روش تبلیغاتی ارزان اما بسیار موثر آشنا سازیم. این روش پیامک صوتی انبوه نام دارد.

[مرتبط : کاربردهای شاخص استفاده از سیستم پیامک صوتی انبوه ]

پیامک صوتی چیست؟

پیامک صوتی در واقع یک پیام صوتی می باشد اما با توجه به اینکه بازه محدودی برای این پیام در نظر گرفته شده است به آن پیام کوچک شده یا پیامک گفته می شود. پیامک صوتی یک پیام از پیش ضبط شده می باشد که در یک بازه زمانی معین برای تعداد معینی از شماره های مد نظر شما می تواند ارسال گردد. اما شما نباید آن را با پیامک های متنی اشتباه بگیرد. در این روش هیچ پیام صوتی ای در صندوق ورودی موبایل افراد وارد نمی شود زیرا به این نوع ارسال mms گفته می شود که در این مقاله ما به این نوع سیستم کاری نداریم. در ارسال پیامک صوتی تلفن فرد مورد نظر زنگ خورده و پیام ضبط شده شما توسط سیستم برای او پخش می گردد.

مقایسه بازار یابی پیامک صوتی با دیگر روش ها

بازار یابی پیامک صوتی

باید به این واقعیت اشاره کرد که موثرترین نوع از تبلیغاتی که در حال حاضر وجود دارد استفاده از تبلیغات در تلویزیون می باشد. به همین دلیل همه سعی می کنند که از این طریق خدمات و کالاهای خود را به مردم معرفی نمایند بخصوص اینکه بیشتر مردم ایران نیز در طول شبانه روز زیاد به مشاهده تلویزیون می پردازند. اما در این روش یک محدودیت بزرگ وجود دارد و آن هم هزینه های کلان تبلیغات تلویزیونی می باشد. هزینه هایی که تنها از عهده شرکت های بزرگ بر می آید. اما این به چه معناست ؟؟ آیا شرکت های کوچک و نوپا هرگز نمی توانند در این زمینه سربلند کنند ؟ باید گفت که چنین نیست و اگر شما از پیامک های صوتی انبوه استفاده کنید آنگاه می توانید با صرف هزینه بسیار بسیار کمتری تاثیر گذاری بالایی را بر روی مشتریان خود داشته باشید.

این نکته را باید مد نظر داشته باشید که تاثیر گذاری صدا در رساندن پیام یا تبلیغ یک کالا یا خدمات بسیار بیشتر از روزنامه یا مجله می باشد. ضمن اینکه با وجود نفوذ سریع اینترنت پرسرعت در تلفن های همراه دیگری کسی به خواندن روزنامه یا مجله نمی پردازد. و این روش های تبلیغاتی در حال از دست دادن جایگاه خود و واگذاری آن به روش های جدید بازاریابی شبکه ای و اینترنتی هستند.

طبق تحقیقات انجام شده پیامی که از طریق صدا یا صوت به یک مخاطب فرستاده می شود بیش از 90 درصد تاثیر گذاری بیشتری نسبت به پیام های متنی انبوه دارد. تا چند سال پیش استفاده از پیام های متنی انبوه بسیار کارآمد بود اما امروزه به نوعی یک مزاحم در تلفن های افراد شناسایی شده است و بیشتر مردم پیش از اینکه حتی پیام را به صورت کامل بخوانند آن را از گوشی خود حذف کرده و یا شماره مورد نظر را در لسیت سیاه نرم افزار پیام رسان خود قرار می دهند. به این ترتیب تمامی هزینه هایی که شرکت مورد نظر برای تبلیغات انجام داده است عملا بی فایده خواهد ماند.

[مرتبط : تماس های صوتی انبوه و کاربردهای آن ]

اما استفاده از پیامک صوتی یک روش کاملا نو و امتحان پس داده است که با استقبال زیادی از سوی مشتریان برای گوش دادن به آن مواجه شده است. و دلیل آن هم این است که این روش کارآمدی بالایی را برای شرکت های مختلف و همچنین شرکت های بیمه ای داشته است. معرفی خدمات بیمه ای به گونه ای است که نمی توان آنها را به خوبی با پیام های متنی به مشتریان توضیح داد اما با پیامک صوتی شما می توانید توضیح کاملی در مورد خدمت مورد نظر خود به مشتری داشته باشید و این امکان وجود دارد که به مشتری اجازه دهید اگر سوالات دیگری هم داشته باشید درهمان تماس یک ارتباط با اپراتور شرکت بیمه برقرار کند تا اطلاعات و توضیحات تکمیلی را نیز دریافت نماید.

ایجاد پیامک صوتی

حال که با فواید پیامک صوتی انبوه آشنا شدید بهتراست که بگوییم چگونه باید آن را ایجاد کنید. این کار بسیار ساده است و کافیست شما در سایت ما ثبت نام کرده و پس از آن یک پنل پیامک صوتی با امکانات فوق العاده در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

شما برای ساخت پیام صوتی کافیست که به بخش صداها رفته و از سه روش این کار را انجام دهید. در روش اول کافیست شما یک صدای دلخواه توسط یک نرم افزار ضبط صدا در کامپیوتر یا موبایل خود ضبط کرده وآن را به پنل خود ارسال کنید. در روش دوم می توانید سفارش ضبط صدا به صورت حرفه ای را به استودیوی ضبط صدای ما بدهید تا همکاران ما با بهترین کیفیت ممکن این صداها را برای شما ایجاد نمایند. و در روش سوم نیز شما می توانید از نرم افزار آنلاین ضبط صدای داخل پنل استفاده کنید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیوپیامک مراجعه نمایید.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.