نوشتن متن پیامک صوتی جمعی، چند نکته که باید حتما بدانید.

نوشتن متن پیامک صوتی جمعی، چند نکته که باید حتما بدانید.
16 شهریور 1395
19:00

پیامک صوتیجمعی راهی راحت و قابل دسترس برای برقراری ارتباط میان شرکت شما و مشتریان است. پیامک صوتی این اجازه را به شما میدهد تا بتوانید با انبوهی از مشتریانتان در کمترین زمان ممکن تماس باشید. بزرگ ترین مزیت پیامک صوتی این قابلیت خاص آن است که به شما این اجازه را میدهد تا بتوانید در یک چشم به هم زدن به بی شمار  از مشتریان خود متصل شوید و پیامتان به تمامی گوشی های همراه مشتریان و تلفن های خطی و یا کامپیوتر های آنها فستاده شود. مزیتی که پیام صوتی را از بقیه جدا  میسارد قابلیت فرستادن حجم زیادی از اطلاعات است. شما میتوانید به راحتی تمامی مشتریان خود و حتی مشتیان جدیدتان را از تمامی اخبار  شرکت و یا کسب و کار تان خبردار کنید ، شما میتوانید آنها را از تخفیفات و  کالا های جدید خبر دار کنید. چه چیزی باعث میشود که سیستم پیامک صوتی جمعی بهترین راه برای برقراری ارتباط با مشتریان باشد داشتن قابلیت های متعدد مانند تغییر زبان و متصل کردن به سرویس های دیگر است. امروزه تمامی مردم از گوشی های همراه استفاده میکنند و همین مسئله باعث میشود که سیستم پیامکی صوتی یکی از راحت ترین راه ها برای دسترسی به حجم زیادی از مردم در کمتین زمان ممکن است.

اگر شما در این فکر هستید که از سیستم پیامک صوتی در کسب و کار و یا شرکت خود استفاده کنید ، این ها چند نکته برای بهتر کردن سرویس های شما برای رسیدگی به مشتریان است.

  • با این حال که شما موقعیت این را ندارید که بتوانید تمام اطلاعات مربوط به شرکت و یا کالا را در اختیار مشتری قرار دهید ولی میتوانید در کمترین زمان ممکن کلماتی کلیدی انتخاب کند تا منظور و خبر مورد نظر خود را به آنها برسانید.
  • یکی از بهترین روش ها هوشمند به نظر آمدن است پس بهتر است که متن مود نظر شما هوشمندانه و آموزنده  باشد تا مشتری حس خوبی نسبت به خدمات شما داشته باشد.
  • تمامی متن شما باید جدی و کاملا قابل فهم باشد تا مشتر در هر سطح آموزشی بتواند با متن شما ارتباط پیدا کند.
  • جدا از حالت های دیگر تبلیغاتی پیامک صوتی این قابلیت را ندارد تا با آن تصویری فرستاده شود ولی متن شما باید حالتی باشد تا تصویری در ذهن مشتریان شما بسازد.
  • حائز اهمیت که نام و اطلاعات مورد نظر کالا و اسم  شرکت خود را در پیام به طور مشخص بیان کنید. و بسیار مهم است که آداب و رسوم متن را رعایت کنید از این رو که پیام خو را با سلام و پایان آن را با تشکر کردن و خداحافظی تمام کنید تا مشتری از شروع و پایان آن خبر دار شود و مهم تر از آن این است که به مشتری حس خوبی بدهیم و این حس به مشتری بدهد که شما احترام مشتریان و رعایت حال آنها از مهم ترین و اساسی ترین نقشه های کسب و کار ما است.

برای دسترسی به مقالات بیشتر می توانید به بخش مقالات لیو پیامک مراجعه نمایید.

 

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.